• Головна
  • У Покровську пропонують демонтувати танк Т-34, перейменувати понад 100 вулиць та площу Шибанкова
11:00, 23 листопада 2022 р.

У Покровську пропонують демонтувати танк Т-34, перейменувати понад 100 вулиць та площу Шибанкова

У Покровську пропонують демонтувати танк Т-34, перейменувати понад 100 вулиць та площу Шибанкова

Під час засідання Громадської Ради окрему увагу було приділено питанню деколонізації та перейменуванню понад 100 вулиць Покровської громади.

Члени Громадської ради пропонують прибрати з братської могили у центрі Покровська танк Т-34, що був встановлений у травні 1966 року на згадку про визволення міста 4-тою гвардійською танковою Кантемирівською дивізією. Адже саме ці танкові війська брали участь в російсько-українській війні з лютого 2022 року, зокрема на Сумщині. 

«Сьогодні, коли наші українські сини й доньки гинуть від російського «освобождєнія», ми не маємо морального права залишати у Покровську цей символ загарбництва та імперського поневолення», - звернулась до присутніх Світлана Гавриленко. Також вона запропонувала перейменувати площу Шибанкова ім’ям Т.Г. Шевченка. 

«Треба відновити історичну справедливість і назвати вулиці та площі міста прізвищами своїх власних героїв, - звернулась до учасників зустрічі голова комітету з питань духовності, культури, освіти та науки Громадської Ради Світлана Гавриленко. – Треба пронести нашу славу українську з часів княжої доби, через козацтво до сучасних часів. Скільки Героїв полягло у цій війні за нашу свободу».

У Покровську пропонують демонтувати танк Т-34, перейменувати понад 100 вулиць та площу Шибанкова, фото-1

Як зазначив Сергій Добряк, у питанні перейменування вулиць та демонтажу пам'ятника має взяти участь вся громада. 

У Покровську пропонують демонтувати танк Т-34, перейменувати понад 100 вулиць та площу Шибанкова, фото-2

«У нас у громаді вистачає героїв, які поклали своє життя, захищаючи Україну та її незалежність. У ці важкі часи ми, на жаль, маємо багато прикладів героїзму та символів патріотизму. Для того, аби змінити назви, які пов’язані із росією та її нацистським, режимом буде проведено громадське обговорення та створена спеціальна комісія. Після проведення голосування, ми визначимо які назви будуть носити вулиці та площа, а також як ми вчинимо з пам'ятником. Звісно, росія завжди використовувала культуру, як інструмент насаджування певної ідеології. Сьогодні ми на власні очі бачимо наслідки русифікації, але поводитися ми будемо інтелігентно та прийматимемо рішення в рамках законодавства», – зазначив Сергій Добряк. 

Таку пропозицію одноголосно підтримали члени Громадської Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Покровськ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...