12:49, 20 червня 2023 р.
Покровська громада шукає шляхи повоєнного відновлення та розвитку
В рамках роботи Платформи вугільних громад представники Покровської МВА взяли участь у «Проєктній майстерні шахтарських громад».
Захід проходив у Києві в рамках проєкту "Нова енергія - сприяння діалогу для сталого розвитку українських вугільних регіонів", який реалізується громадськими організаціями-партнерами: Germanwatch, Екодія, Альтернатива. На заході спікерами виступили
Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту Політичної Освіти СЕО ГО «Агенція відновлення та розвитку»;
Тарас Бик, член Правління ГО «Агенція відновлення та розвитку», Володимир Феськов,
Валерій Новіков, директор КП «Агентство регіонального розвитку, голова Луганського правозахисного центру «Альтернатива».
Від Покровської громади в роботі Платформи взяли участь заступниця начальника Покровської МВА Наталія Іваньо, директор КП "Агенції розвитку" Дмитро Єрмолович та Олег Фролов.
Головним завданням заходу було сприяння залученню ресурсів через посилення спроможності шахтарських громад до відновлення та розвитку територій.
Головною умовою залучення донорських коштів є підготовка якісних проєктів, які повинні відповідати вимогам їх розгляду і фінансування.
"Разом з іншими представниками шахтарських громад Донецької, Львівської, Волинської та Дніпропетровської областей ми розглянули напрацьовані громадами ідеї, які можуть стати пропозиціями для донорів, отримали консультації досвідчених спеціалістів щодо просування проєктів, – розповіла Наталія Іваньо. – Цінним досвідом була робота у фокусних групах, коли ми з колегами ділилися власними напрацюваннями та моделювали конструкцію пілотного проєкту. Ще до повномасштабного вторгнення росії на територію України наша громада розробляла проєкт індустріального парку, який має стати привабливим капіталовкладенням для інвесторів та майданчиком для створення нових робочих місць. Сьогодні ми продовжуємо розвивати цей план, адже вбачаємо в ньому майбутні перспективи. Адже щоб люди повернулися до нашої громади після війни, насамперед треба створити умови для їх повернення: життєво важливі комунікації, транспортне сполучення, соціальні послуги, забезпечення робочими місцями".
За словами спікерів майстерні, саме шахтарські громади мають потенціал висококваліфікованих кадрів та досвід промислового розвитку, що є ключовими чинниками для подальшого економічного розвитку країни. Водночас для цих громад характерні загострені соціальні, гуманітарні та економічні проблеми внаслідок вторгнення росії та серйозних економічних викликів для України.
Успіх економічної трансформації та розвитку вугільних громад показуватиме українцям та міжнародній спільноті здатність України та українців відбудувати економічно сильну та соціально відповідальну країну, яка заслуговує місця у Європейському Союзі.
Такий успіх вкрай важливий для посилення надходження приватних інвестицій, підтримки процесу євроінтеграції і для повернення тих громадян, які тимчасово залишили свої громади (а подекуди й країну) через воєнні дії.
Нагадаємо, для напрацювання спільного бачення щодо справедливої трансформації шахтарських громад у березні 2023 року була створена робоча група, яка об’єднала представників вугільних громад із чотирьох областей (Донецької, Дніпропетровської, Львівської та Волинської) для подальшої спільної роботи, синхронізації щодо роботи над стратегіями, програмами, планами відновлення громад та актуалізації проєктних ідей, які були розроблені ще до повномасштабного вторгнення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...