• Головна
  • Саджаємо картоплю: що потрібно враховувати
02:28, 5 листопада 2015 р.

Саджаємо картоплю: що потрібно враховувати

Щовесни всі садівники і городники, у яких є свої або орендовані ділянки землі, приступають до земельних робіт. Однією з таких робіт є посадка картоплі.

Для посадки підійде не будь-яка картопля. У кожному сорті потрібно відібрати неушкоджені та не хворі, середнього розміру бульби. Після того як відібрали їх на посадку, картоплю треба опустити в підвал або винести на балкон (якщо він теплий і температура на ньому не опускається нижче + 2 градуса Цельсія). Це обов’язкові умови коректного зберігання.

Коли прийде весна, посадкову картоплю необхідно занести в тепле місце і залишити для пророщування,  тобто  для вирощування паростків з очок картоплі. Зазвичай це роблять на свято преподобної Євдокії (в народі - на Євдошку).

Після пророщування картоплю необхідно висаджувати в підготовлену землю. Перед механічною обробкою потрібно здійснити ще й обробку гербіцидами, щоб захистити бульби від бур'янів. Дуже важливо коректно обрати гербіцид, або їх суміш. Також звертайте увагу на термін їх використання. Гербіциди бувають ґрунтові та довсходові.

Якщо не встигли підготувати землю восени, то це можна зробити навесні. При механізованій посадці нарізаються борозни на відстані 0,6 метра один від одного. Потім в ці борозни насипають перегній і попіл. Якщо немає перегною, можна обійтися нітроамофоскою. Нітроамофоски необхідно сипати згідно інструкції на упаковці. Якщо ви будете садити картоплю за допомогою лопати, то між лунками відстань повинна бути у 40 см, а між рядами – у півметра. Борозни повинні нарізатися з півночі на південь для кращого живлення світлом ваших рослин. І ще одна важлива річ. Картоплю садити можна тільки тоді, коли земля на глибині 30 см лопати прогрілася до температури більше +10 градусів Цельсія.

Щоб отримати хороший урожай, необхідні як поливи, так і обробки від жучків і хвороб. Великий спектр препаратів пропонує компанія Грінфорт. Якщо вам важно обрати, кваліфіковані фахівці допоможуть вирішити, який вид препаратів вам підходить. Інсектициди досить ефективні. Головне - не жалійте кошти на обробку. Якщо не обробити, можна втратити весь урожай. Його з'їдять шкідники або погублять хвороби. Поливи ж картоплі необхідні в період цвітіння. Найкраще для цього використовувати крапельний полив. Це і економно, і корисніше рослині. Поливи необхідно робити ввечері для кращого засвоєння і меншого випаровування.

Гарних вам врожаїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...