Чим відрізняються види пористого каменю будівельного, що краще, піноблок або газоблок, розглянемо плюси і мінуси даних матеріалів. Різновидом штучного матеріалу, є газобетон і пінобетон. Дані будівельні вироби, представники пористого бетону, називається він так тому, що, вироби мають невеликі порожнини з повітрям всередині. При виготовленні блоків дрібні клітинки заповнюються повітрям, що покращує теплоізоляцію споруди. На довговічність продуктів впливає дотримання правильної технології виробництва.

Газоблоки Львів дуже популярний будматеріал. Область їх застосування - промислове і цивільне будівництво. Використовується газосилікат різної міцності, що впливає на терміни зведення будівлі та якісні властивості. Дані штучні камені легше традиційного цегли, але не поступаються по міцності цегляної кладки готових стін. Дозволяють поліпшити показники з енергозбереження. Використовуваний матеріал не токсичний, не горючий, добре піддається оштукатурювання. Газоблоки підбираються в залежності від регіону, враховуючи призначення споруди, застосовують для будівництва стін (а також для створення перегородок для розділення кімнат), в армованих конструкціях, у перемичках, ребрах жорсткості. Для сировини властиво дотримання всіх екологічних норм. Для утворення пір, додають в замішаний розчин алюмінієву пасту. У результаті, виходить штучний камінь з порами всередині.

При кладці блоків, можна виробляти кладку у вертикальному і горизонтальному положенні. Для виробництва використовується пісок, вода і цемент. При виготовленні пінобетонних блоків, теж використовують воду, цемент, вапно. Замість піску застосування знайшли відходи виробництва такі як, шлак, зола, нефеліновий шлам та інші. Для піноутворення використовують підмильний та сульфітний луг. Сировина не однорідний за складом, що включає в себе органічні речовини. Це впливає на сталість технічних характеристик.

Газоблоки проходять теплову обробку в автоклаві, що підвищує їх міцність, зменшує усадку. Це дозволяє отримати хорошу якість готового виробу, що не виходить з пінобетону. Газобетон морозостійкий. Відповідно можливо будівництво в холодну пору року. Володіє хорошими звукоізоляційними характеристиками. При будівництві з пінобетону, можливість появи тріщин найбільш вірогідна. Твердіння піноблоків йде в звичайних (природних) умовах. Що робить зменшення міцності, порівняно з газобетонними блоками. По мірі висихання і втрати вологи, будівельний блок піддається усадці. Підвищена вологість може спровокувати утворення цвілі.