Якби не наші Герої - не було б України

Когорта за когортою, тисячі і тисячі знаних і незнаних віддавали своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Ми не маємо права забувати про них. Цей зв’язок поколінь вічний: Кров’ю кращих синів зрошувалася ця Богом дана нам Земля

Невідомий автор «Велесової книги» ще з язицьких часів закликає нас:

«Дажбожі внуки ви, улюбленці Божескі, і Боги мало не десниці тримають на ралах ваших. А кров наша каже, що ми русичі. Не слухайте ворогів, що немає у нас доблесті. Ми билися з ворогами за Волю свою. Так стрепенися, народе мій від сплячки. І під своїми прапорами йди до своєї перемоги»

Ця естафета боротьби за свою землю, честь і гідність передається героям Київської Русі. Великі князі Аскольд, Олег, Святослав, Володимир, Ярослав Мудрий, король Данило Галицький зі своїми овіяними легендами дружинниками продовжували боронити нашу землю від всіляких ворогів. І цей заповіт передали нашому славному козацтву.

На наших землях виникло унікальне явище - лицарський орден «Запорізька Січ».

1492 рік - бій під Тягинею – коли козацькі «чайки», продовжуючи традиції київських князів, дали бій галерному турецькому флоту і потопили його.

Офіційна дата створення «Запорізької Січі» - 1552 рік. Засновник – легендарний князь Байда Вишнивецький. Слава про українських козаків летіла по всім світам. Наливайко, Хмельницький, Богун, Кривонос, Сірко, Мазепа, Орлик, Виговський, Гонта, Залізняк… Список козацьких героїв можна множити і множити.

Як приймали у козацтво? - Приходила людина на Хортицю, її питали: «Ти православний. – Хрестись. Людина хрестилася рукою. Бог – Отець, Бог – Син, Святий – дух. - Православний. А ти, Україну любиш? – Люблю, - Танцюй гопака! Людина робила рухи бойового гопака, а козацьке коло рахувало: один, два, три… 20-25. Україну будеш боронити, приймаємо! Гопак не просто танок, а спадок арійської боротьби. Серед козацтва були особливі вояки - характерники.

Естафета захисту Вітчизни передається січовим стрільцям, воякам армії УНР, героям УПА, нашим сучасним захисникам України.

І всіх захисників нашої Батьківщини об’єднує Свята Покрова.

Вона, Божа, Матір, з часів Київської Русі була покровителькою України. 14 жовтня по всій нашій землі православна церква служить акафіст Покрові Богоматері, в якому повторюються слова: «Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним своїм омофором!» Відомий приклад заступництва Божої Матері під час облоги Почаєва, що оспівано у відомій пісні про Почаївську Божу Матір.

Запорозькі козаки ідучи у похід, неодмінно брали з собою ікону Богоматері, яку вважали своєю заступницею. Церква Святої Покрови була головним храмом запорозьких козаків.

Наша Донеччина – козацький край. Ще у вересні 1575 року польський король Стефан Баторій, під протекторатом якого знаходилася на той час Україна, видав Указ, згідно якому окреслювалися кордони й територія підконтрольна Війську Запорізькому – ліворуч від Дніпра через річку Самару, через степ до Дону.

Землі нашого міста були на стику двох козацьких паланок: Самарської та Кальміуської. Назва нашого міста Покровськ має історичні підґрунтя. Наше місто – це ворота Донбасу у центральну Україну.

Українська Повстанська Армія (УПА) слідуя традиціям українського козацтва, обрала свято Покрови за День Зброї.

Указом Президента Порошена з минулого року на день Покрови 14 жовтня українці святкують День захисника України. В цьому є глибинний сенс і традиційність – естафета поколінь!

Нашому місту випала велика честь носити назві Покровськ. В цьому є теж глибинний зміст. Нас, покров чан, захистила від руїн, зупинила московську навалу Матір Божа і наші сучасні Герої. Буде дуже змістовно і значимо, щоб День нашого міста ми святкували в цей знаменний день - 14 жовтеня.

Вірш – Покривай, ПОКРОВО !

Нашого земляка Володимира.

Покривай нас всіх, Покрово!

Від гріха і від біди.

Від підступності і крові

Відступи і відведи!

Пам’ятаймо ми над ровом

Свіжовиритих могил

Тих героїв, хто дав волю,

Наше місто захистив.

Тих, хто вчить оберігати

Честь і гідність, рідний край.

Дай нам сили, Божа Матір,

І розсудливості дай!

Освяти святі корогви

З ними нам повік іти

З миром спокоєм народу.

На добро нас освяти.

Освяти і меч, і слово,

На козацький довгий вік…

Покривай місто, Покрово,

Нині, прісно і вовік!

Лектор – методист Центру «Українознавство»

Світлана Гавриленко

Гавриленко история поэзия светлана
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
551 просмотр в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Отмечается, что депутаты Верховной Рады в первом чтении утвердили проект государственного бюджета Украины на 2019 год. Известно, что за соответствующий законопроект проголосовали 240 парламентариев. В Кабинете министров уже отреагировали на данную новость и отметили, что впереди будет тяжелая работа с подготовки бюджета ко второму чтению. Стоит также отметить, что сегодня в Раде был одобрен в первом чтении законопроект из так называемого «бюджетного пакета...
Благотворительный сбор
Наверняка Вы когда-нибудь да задумывались: зачем человеку три почти одинаковых свитера, купленных в разное время на распродажах? А как насчет кроссовок, из которых уже год, как вырос младший сын? Не говоря уже о куртке, которая не идет тебе, но может порадовать другого человека. "Вы можете поделиться ненужными вещами с людьми, которые оказались в тяжелых жизненных обстоятельствах", - сообщаю в УСЗН Покровска. Адрес пункта приема: город Покровск, микр. Южны...
Голосование стартовало!
27 сентября, в Покровском городском совете состоялась заседание координационного совета в рамках программы «Бюджет участия», где были представлены 7 конкурсных проектов, которые допускаются до голосования. Голосование стартовало 15 октября и продлится до 13 ноября. Как ранее сообщала начальник отдела экономического анализа Покровского горсовета Мария Каюн, отдать свой голос жители Покровска и Родинского могут двумя способами: в электронном виде на сайте По...
Происшествия
В течение ночи в одном из микрорайонов Покровска огнем были повреждены четыре легковых автомобиля. Сейчас правоохранители устанавливают причины возгорания автомобилей. По данным фактам возбуждены уголовные производства. Сегодня около часа ночи в дежурную часть Покровского отдела полиции поступило сообщение о том, что во дворе многоэтажного дома горит автомобиль Volkswagen. Уже в 03:55 поступило сообщение о возгорании еще трех автомобилей на территории авто...
Общество
В конце октября и начале ноября поезд будет курсировать по измененному расписанию и маршрутом через Мироновку— Фастов, передает пресс-служба железнодорожного ведомства в Фейсбук. В связи с проведением ремонтных работ на участке Киев— Демеевский— Мироновка, на период с 22 по 26, с 29 по 31 октября, с 1 по 2, а также с 5 по 9 и 12 ноября поезд № 733/734 «Покровск— Киев» отправлением из Покровска в 04:42 будет прибывать в Киева в 13:58 (вместо 12:59). Также и...
Общество
Наразі на території Донецької області проводяться профілактичні заходи, пов’язані з відвідуванням дільничними офіцерами помешкань громадян. Про це повідомляє Покровський відділ поліції. Це означає, що у кожну квартиру чи будинок обов’язково завітають працівники поліції. Відрекомендувавшись та назвавши свою посаду, дільничні офіцери вручають візитні картки з відповідними контактними номерами своїх телефонів, чергової частини, керівництва. Так, з початку пре...
Общество
В Мирнограде более 650 погонных метров трубы ППУ с комплектующими, было приобретено за счет средств городского бюджета и переданы в работу Теплосети. Отметим, что данный материал планируют использовать для замены вводов по 14-ти домам, расположенных в районе поселка Новатор, об этом на своей странице в Фейсбук сообщила заместитель мирноградского городского головы Риммы Дроздова.
Общество
Завтра, 19 жовтня, з 10:00, заступник начальника Мирноградського відділення поліції Покровського ВП ГУНП в Донецькій області майор поліції Кушнір Сергій Ігорович проведе виїзний прийом громадян. Прийом выдбудеться в приміщенні ДПП № 6 за адресою: м. Мирноград, м-н Молодіжний, 38/2. Виїзний прийом буде проводитись за попереднім записом, який здійснюють працівники Мирноградського відділення поліції за телефоном 050-261-82-26.
Продолжается сбор средств!
14 сентября, семья шестилетнего Артема Коломийца из Покровска, который страдает редким генетическим заболеванием – несовершенным остеогенезом, внесли оплату за изготовление интрамедуллярных телескопических фиксаторов, которые ему необходимы для проведения операции по коррекции деформации обеих ног. Родители маленького Артемки выражают огромную благодарность всем неравнодушным людям, которые услышали их призыв о помощи и приняли участие в сборе средств. «Я...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25