Якби не наші Герої - не було б України

Когорта за когортою, тисячі і тисячі знаних і незнаних віддавали своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Ми не маємо права забувати про них. Цей зв’язок поколінь вічний: Кров’ю кращих синів зрошувалася ця Богом дана нам Земля

Невідомий автор «Велесової книги» ще з язицьких часів закликає нас:

«Дажбожі внуки ви, улюбленці Божескі, і Боги мало не десниці тримають на ралах ваших. А кров наша каже, що ми русичі. Не слухайте ворогів, що немає у нас доблесті. Ми билися з ворогами за Волю свою. Так стрепенися, народе мій від сплячки. І під своїми прапорами йди до своєї перемоги»

Ця естафета боротьби за свою землю, честь і гідність передається героям Київської Русі. Великі князі Аскольд, Олег, Святослав, Володимир, Ярослав Мудрий, король Данило Галицький зі своїми овіяними легендами дружинниками продовжували боронити нашу землю від всіляких ворогів. І цей заповіт передали нашому славному козацтву.

На наших землях виникло унікальне явище - лицарський орден «Запорізька Січ».

1492 рік - бій під Тягинею – коли козацькі «чайки», продовжуючи традиції київських князів, дали бій галерному турецькому флоту і потопили його.

Офіційна дата створення «Запорізької Січі» - 1552 рік. Засновник – легендарний князь Байда Вишнивецький. Слава про українських козаків летіла по всім світам. Наливайко, Хмельницький, Богун, Кривонос, Сірко, Мазепа, Орлик, Виговський, Гонта, Залізняк… Список козацьких героїв можна множити і множити.

Як приймали у козацтво? - Приходила людина на Хортицю, її питали: «Ти православний. – Хрестись. Людина хрестилася рукою. Бог – Отець, Бог – Син, Святий – дух. - Православний. А ти, Україну любиш? – Люблю, - Танцюй гопака! Людина робила рухи бойового гопака, а козацьке коло рахувало: один, два, три… 20-25. Україну будеш боронити, приймаємо! Гопак не просто танок, а спадок арійської боротьби. Серед козацтва були особливі вояки - характерники.

Естафета захисту Вітчизни передається січовим стрільцям, воякам армії УНР, героям УПА, нашим сучасним захисникам України.

І всіх захисників нашої Батьківщини об’єднує Свята Покрова.

Вона, Божа, Матір, з часів Київської Русі була покровителькою України. 14 жовтня по всій нашій землі православна церква служить акафіст Покрові Богоматері, в якому повторюються слова: «Радуйся, радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним своїм омофором!» Відомий приклад заступництва Божої Матері під час облоги Почаєва, що оспівано у відомій пісні про Почаївську Божу Матір.

Запорозькі козаки ідучи у похід, неодмінно брали з собою ікону Богоматері, яку вважали своєю заступницею. Церква Святої Покрови була головним храмом запорозьких козаків.

Наша Донеччина – козацький край. Ще у вересні 1575 року польський король Стефан Баторій, під протекторатом якого знаходилася на той час Україна, видав Указ, згідно якому окреслювалися кордони й територія підконтрольна Війську Запорізькому – ліворуч від Дніпра через річку Самару, через степ до Дону.

Землі нашого міста були на стику двох козацьких паланок: Самарської та Кальміуської. Назва нашого міста Покровськ має історичні підґрунтя. Наше місто – це ворота Донбасу у центральну Україну.

Українська Повстанська Армія (УПА) слідуя традиціям українського козацтва, обрала свято Покрови за День Зброї.

Указом Президента Порошена з минулого року на день Покрови 14 жовтня українці святкують День захисника України. В цьому є глибинний сенс і традиційність – естафета поколінь!

Нашому місту випала велика честь носити назві Покровськ. В цьому є теж глибинний зміст. Нас, покров чан, захистила від руїн, зупинила московську навалу Матір Божа і наші сучасні Герої. Буде дуже змістовно і значимо, щоб День нашого міста ми святкували в цей знаменний день - 14 жовтеня.

Вірш – Покривай, ПОКРОВО !

Нашого земляка Володимира.

Покривай нас всіх, Покрово!

Від гріха і від біди.

Від підступності і крові

Відступи і відведи!

Пам’ятаймо ми над ровом

Свіжовиритих могил

Тих героїв, хто дав волю,

Наше місто захистив.

Тих, хто вчить оберігати

Честь і гідність, рідний край.

Дай нам сили, Божа Матір,

І розсудливості дай!

Освяти святі корогви

З ними нам повік іти

З миром спокоєм народу.

На добро нас освяти.

Освяти і меч, і слово,

На козацький довгий вік…

Покривай місто, Покрово,

Нині, прісно і вовік!

Лектор – методист Центру «Українознавство»

Світлана Гавриленко

Гавриленко история поэзия светлана
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Автор
(0 оценок)
551 просмотр в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Національний банк України опублікував графік роботи комерційних банків на період новорічних та різдвяних свят. Так, банки не працюватимуть 30, 31 грудня 2018 року, а також 1, 5, 6 та 7 січня 2019 року. Про це повідомляє офіційний сайт НБУ. Окрім того, клієнти не зможуть користуватися послугами банків ще 2 січня, адже в цей день банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних із початком нового звітного року. "У період з 29 г...
Общество
12 грудня в залі засідань райдержадміністрації під головуванням голови Покровської районної ради Михайла Костюка відбулась чергова двадцять восьма сесія районної ради VII скликання. В ході сесії обранці району внесли зміни та доповнення до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2018 рік» та до Програми економічного і соціального розвитку Покровського району на 2018 рік та основні напрямки розвитку на 2019-2020 роки, а також затвердили районний бюдже...
Общество
Сегодня, 12-го декабря, в ходе 54-й сессии Мирноградского городского совета стало известно о том, что младшему и среднему медперсоналу Мирноградской ЦГБ со следующего года повысят зарплату до уровня минимальной средней заработной платы по городу. Об этом говорили во время принятия бюджета Мирнограда на 2019-й год. Так, мирноградский городской голова Александр Брыкалов отметил, что данные меры помогут уменьшить оттёк кадров младшего и среднего медперсонала...
Общество
Вже сьогодні перші водії таксі пройшли тест на вміст алкоголю та наркотиків в організмі під контролем лікарів-наркологів й поліцейських та після цього вирушили на свої робочі маршрути. У Мирнограді проект «Безпечне таксі» є результатом співпраці поліції, міської лікарні та перевізників. Він передбачає проходження водіями, які надають послуги з перевезення пасажирів, обстеження на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Головна мета соціального проекту...
Общество
Сегодня, 12-го декабря, в ходе 54-й сессии Мирноградского городского совета стало известно, сколько квартир горсовет планирует приобрести в 2019-ом году для детей-сирот и детей лишённых родительской опеки. Так, глава финансового управления Мирноградского городского совета Ирина Сущеннко сообщила, что на приобретение квартир для детей-сирот и детей лишенных родительской опеки в 2019-ом году из городского бюджета будет выделено 350 тысяч гривен. Аналогичная...
ОПРОС
Совсем скоро почти в каждом доме появятся новогодние ёлки, которые украсят чудесные новогодние праздники. Скажите, какую елку наряжаете вы на Новый год? Живую или искусственную? А в комментариях расскажите, пожалуйста, почему именно такой выбор вы сделали.
Общество
Участникам боевых действий и лицам с инвалидностью вследствие войны предоставят право на дополнительный отпуск за счет средств предприятий. Правительство на сегодняшнем заседании одобрило проект Закона «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса реализации права на дополнительный отпуск участникам боевых действий и лицам с инвалидностью вследствие войны». Указанным законопроектом предусмотрена оплата д...
ПЕТИЦИЯ
На сайте Покровского горсовета появилась петиция о развитии железнодорожного сообщения Покровска с другими городами Украины. Об этом сообщает 06239. "По очевидным причинам, прошу инициировать перед профильными организациями поднятие вопроса относительно следующего.  1) Движение поезда №205 Покровьк - Харків, который планирует курсировать только на новогодние праздники, оставить на постоянной основе. 2) Продлить до станции Покровск (Дон. обл.) курсирование...
Общество
Створене шкідливе програмне забезпечення націлене на користувачів операційної системи MS Windows. Сьогодні, 11 грудня, ми почали фіксувати факти розповсюдження цього шкідливого програмного забезпечення. Загалом, воно було націлене на користувачів, які є приватними нотаріусами України. Для надсилання шкідливого програмного забезпечення правопорушники використовували поштові сервіси українських компаній www.ukr.net та www.i.ua. Повідомлення із шкідливими дод...
Ответственный за раздел
Анна Денисенко
Доброго времени суток, уважаемые читатели!
Просим обращаться к редакции сайта с интересующими Вас вопросами. Нам важно знать именно Ваше мнение. Мы работаем для Вас!!!
066-654-64-64
Skype: denisenko_anna25