• Головна
  • В якому банку краще відкрити депозит
Новини компаній
15:34, 30 травня 2023 р.

В якому банку краще відкрити депозит

Новини компаній

Якщо Ви маєте тимчасово вільні кошти та зацікавлені в тому, щоб отримувати з них пасивний дохід, найбільш легким і зрозумілим рішенням буде розмістити депозит у банку. І тут одразу постає важливе питання – в який банк краще покласти депозит? 2023 рік, на жаль, так само як і попередній, характеризується для країни турбулентністю та підвищеною ризикованістю, а для українців – постійним стресом та невизначеністю. У таких умовах природно ще сильнішим стає прагнення захистити хоча б свої кошти та бути впевненими, у їхньому надійному збереженні і примноженні. У цій статті розглянемо, на що звертати увагу при виборі банку та депозитної програми, щоб ваші гроші не лише були у безпеці, а й приносили вам високий дохід.

В якому банку краще відкрити депозит, фото-1

Як гарантується депозит у банку під час війни

Протягом дії воєнного стану та трьох місяців після його скасування всі кошти населення в банках гарантуються повністю незалежно від суми. Здавалось би, можна без остраху нести усі свої заощадження в будь-який банк, адже, що б з ним не сталося, вам гарантовано повернуть ваші гроші у повному обсязі. З іншого боку, у разі визнання банку неплатоспроможним, відсотки за вкладом перестають нараховуватися, а виплати вкладникам ФГВФО починає лише через місяць. Тому бажано проаналізувати, в який банк найкраще покласти гроші на депозит, щоб зробити правильний вибір і довірити свої кошти дійсно надійному банку.

Як визначити надійні банки

На жаль, з певністю сказати, які банки успішно та стабільно працюватимуть, не може навіть найбільш досвідчений експерт галузі. Однак існує ряд критеріїв, які вказують на надійний банк, депозит в якому зберігатиметься в безпеці. Обираючи, в який банк покласти депозит, оцініть наступні дані про фінансову установу, які можна знайти в Інтернеті у відкритому доступі:

  • Кредитний рейтинг. Кредитний рейтинг банку присвоює незалежне рейтингове агентство на основі його фінансової звітності та показників діяльності. Ці рейтинги максимально відображають дійсну ситуацію та фінансовий стан банку, оскільки рейтингові агентства мають відповідні компетенції для об’єктивного і зваженого аналізу, а також репутацію, яку не хочуть втрачати через завищені оцінки певного банку.
  • Власники банку. Обирайте фінустанови зі зрозумілими власниками, які мають бездоганну репутацію та достатньо ресурсів для підтримки банку. Звичайно, найбільш стійкими вважаються державні банки та банки з іноземним капіталом.
  • Дотримання вимог регулятора. Краще довіряти свої кошти банку, який не порушує законодавство і рівень обов’язкових нормативів.

Критерії вибору надійного банку для депозиту більш докладно розглянуті в статті «В якому банку краще відкрити депозит».

Депозит в іноземному банку – ідеальне рішення?

Безперечно, банки іноземних банківських груп є найбільш надійними, з потужною підтримкою акціонера та бездоганною репутацією. Однак, і вони мають свій недолік – переважно скромну дохідність за вкладами. Тож, якщо ви шукаєте, в якому банку відкрити депозит, щоб вигідно примножити кошти, пропозиції даних банків навряд чи зможуть вас зацікавити. Однак і серед банків з іноземним капіталом є фінансові установи, зазвичай невеликі, які мають таку ж надійність і при цьому пропонують своїм вкладникам відчутно вищу дохідність.

Отже, якщо ви хочете розмістити гроші на депозит, банк і його надійність є такими ж важливими, як і рівень депозитних ставок. Визначте для себе декілька банків, які пропонують найбільш привабливі умови вкладів, після чого проаналізуйте репутацію та фінансовий стан кожного з цих банків. Тепер ви можете побачити, який банк поєднує високу надійність з високою дохідністю, і визначитися, в якому банку найкраще відкрити депозит

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...