• Головна
  • Який ніж взяти на полювання на пернату дичину?
Новини компаній
17:00, 22 червня 2023 р.

Який ніж взяти на полювання на пернату дичину?

Новини компаній
Який ніж взяти на полювання на пернату дичину?, фото-1

Одним з наймасовіших та найпопулярніших видів полювань в Україні є полювання на пернату дичину. І наймасовішим і найпоширенішим її видом по праву вважається полювання на водоплавного птаха. Це полювання є найбільш доступним і тому однаково популярне, як серед новачків, так і серед бувалих мисливців.

Водоплавну дичину б'ють уліт, стріляють сидячій на відкритій воді, полюють з курінів-засідок, з човнів і пішки, у високих чоботях – броднях.

Навіть далекі від полювання люди знайомі з образом мисливця з пташиними тушками, що підвішені до пояса. Такий спосіб транспортування зовсім не є зухвалою демонстрацією мисливської удачі. Просто дичина, що обдувається вітром, швидше обсихає і довше не псується.

Якщо щойно вбитого птаха прокласти за теплої погоди, наприклад, у поліетиленовий пакет, він там стрімко зіпсується і протухне. Тому, чим швидше мисливець випатрає дичину, тим краще.

Насправді, для полювання на птицю великий мисливський ніж не надто й потрібен. Наприклад, на Заході серед мисливців на дрібну дичину вкрай популярні складані мисливські ножі. Такий складень компактний, його зручно носити із собою хоч у кишені, хоч у рюкзаку. Він не заважатиме повертатися, сідати і вставати у човні чи в засідці.

Ну а надійна фіксація складаного клинка з часів виходу на ринок знаменитого Buck 110 давно вже не є проблемою. Тим більше, що з того часу було винайдено багато навіть більш досконалих та надійних ножових замків та запобіжних замикаючих механізмів.

Надійний складаний ніж з хорошим замком не складеться на ваші пальці під час роботи і взагалі мало в чому поступиться фіксованим ножем. Особливо при такій не надто навантаженій роботі, як оброблення птиці.

Також досить великою популярністю користуються спеціальні мисливські багатофункціональні ножі (типу швейцарських). Відмінною особливістю саме мисливських моделей часто є спеціальний складний гак для потрошіння. З ним складаний ніж стає фактично функціональним аналогом скінера-кішкодера, але у варіанті для дрібної дичини.

Хоча, власне, потрошіння можна робити і без цього спеціального гака. Просто клинок вашого ножа має бути досить гострим. Тоді вам не складе великої праці розпороти черевце птиці вниз від кільової кістки (грудини), а потім витягнути шлунок і кишечник пальцями. Вважається, що особливо добре для подібного проколювання та розпарювання підходять ніж із клинком-щучкою (Clip Point, кліп поінт).

До речі, у випатрану тушку рекомендується покласти трохи хвої або пучок кропиви. Ці нехитрі природні антисептики дійсно здатні дещо призупинити псування м'яса (завдяки фітонцидам, що містяться в цих рослинах).

Щоби дичина не псувалася, у випотрошену тушку слід вкласти пучок кропиви, гілочку ялівцю

В принципі, для всіх робіт з обробки пташиної тушки (потрошення, видалення пір'я, обрізання крил і шиї) цілком достатньо гарного мисливського складаного ножа.

Фіксований ніж буде вам корисний, якщо ви зібралися на багатоденне полювання і облаштовуватимете серйозний табір. Також вам може знадобитися засіб для прокладання дороги скрізь чагарник або густий підлісок. Для таких робіт складаного ножа буде явно недостатньо.

З іншого боку, сокира може виявитися зайво громіздкою.

Саме тому все більшої популярності завойовує такий нетиповий для наших широт великий робочий ніж, як мачете.

Рубати сокирою очерет і чагарник у листяному лісі дуже незручно. А ось мачете саме в такій роботі показує себе, як то кажуть, у всій красі.

Який ніж взяти на полювання на пернату дичину?, фото-2

Зустрічаються мачете з пилкою на обусі і навіть з формою клинка, що дозволяє використовувати його як, хай і не дуже зручну, але лопатку.

Досить цікавим варіантом мачете є різні варіанти непальського кхукрі. Цей тип великого ножа справді універсальний. Він з легкістю замінить вам туристичну сокирку, допоможе при будівництві табору та облаштуванні стрілецької позиції, прокладе дорогу через зарості і навіть може стати в нагоді для оброблення дичини та приготування їжі. В принципі, його навіть не обов'язково постійно носити в піхвах із собою, а можна просто тримати в таборі, до моменту, коли він вам знадобиться.

Так що, як бачите, в залежності від потреб і умов полювання, вам однаково може стати в нагоді і відносно маленький і легкий складаний ніж, і великий масивний мачете. Головне - розуміти, для чого ви збираєтеся купити мисливський ніж та як будете його потім використовувати. Сподіваємось, наша невелика стаття хоча б трохи вам у цій справі допоможе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...