• Головна
  • Підлітковий психолог: хто він і чим він може допомогти вашій сім'ї
Новини компаній
14:15, 4 березня

Підлітковий психолог: хто він і чим він може допомогти вашій сім'ї

Новини компаній

Підлітковий вік у дитини – це один з найскладніших етапів розвитку як для батьків, так і для самої дитини. Коли збуджуються гормони, спостерігається великий протест до світу, будується своє міцне світобачення, підліток може поводити себе складно, а інколи навіть впадати в негативні психологічні стани, які будуть його пригнічувати. Підлітковий психолог допоможе мінімізувати ту напругу та тривожність у дитини під час роботи, які завжди виникають у цьому віці.

Перші дзвіночки для звернення до психолога 

Більшість дітей у підлітковому віці зачиняються від своїх батьків та починають глибше занурюватися у самих себе. Це нормальний процес, коли у дитини відбувається побудова власного світобачення, визначні ситуації у житті, які сильно вражають її. Як правило, якщо батькам вдалося побудувати довірливі стосунки з дитиною ще з самого раннього дитинства, підлітковий вік мине для такої родини майже непомітно. Адже саме головне в середині родинного кола – це можливість відкрито говорити про свої відчуття, слухати один одного та підтримувати без засудження. Проте якщо з певних причин у батьків не вдається налагоджувати контакт з дитиною, може допомогти розібратися підлітковий психолог. Цей спеціаліст вміє ефективно взаємодіяти саме з дітьми перехідного віку: він добре знається на фізіології та тих емоційних станах та кризах, які може переживати людина у цьому віці. В яких саме випадках варто записуватися на прийом?

  1. Важкі відносини у родині та непорозуміння. З підлітками інколи буває дуже складно: справа може доходити до бійок або розмов на підвищених тонах. Підліткам може бути непросто контролювати свої емоції через збудження гормонів, а батьки не можуть поступитися своїх принципів та не знаходять ефективного методу для налагодження комунікації. У цьому випадку підлітковий психолог допоможе дитині висказати все, що вона думає про ситуацію сторонній людині, яка зможе направити її на зміну кута її сприйняття. Як правило, працювати з психологом потрібно і батькам також, адже ті методи виховання, які були застосовані, не подіяли позитивно. Тому важливо змінити стратегію спілкування, в чому може допомогти підлітковий психолог.

  2. Проблеми у взаємодії з оточенням. Підлітки, які мають проблеми з комунікацією, що сьогодні дуже розповсюджено через перехід молоді на спілкування в мережі,  часто відчувають себе сумно та замкнено від світу. Ви зможете відразу помітити це, адже дитина буде відповідним чином проявлятися, скоріш за все, й вдома. Якщо ви певний час не бачите у своїй дитині спрагу до життя, відчуття радості, тоді варто починати розмову про надання допомоги. Підліткам властиво відчувати депресивні стани під час перехідного віку, а задача батьків – вчасно помітити ознаки депресії та допомогти дитині.

Підібрати підліткового психолога можна за посиланням: https://aboutu.live/psiholog-dlya-pidlitkiv

Страхи та фобії 

Зовсім скоро підліток почне жити самостійним життям, в якому він буде зіштовхуватися з різноманітними складнощами. Наскільки він зможе впоратися з тиском навколишнього середовища та стрімкими умовами розвитку сучасного світу – залежить переважно від його самоцінності та отриманих якостей. Робота зі страхами, ілюзіями та стереотипами має проводитися з людиною будь-якого віку, адже майже у кожного є аспекти спотворення реальності. Чим чистіше буде стан свідомості, тим впевненіше людина буде рухатися по життю та досягати поставлених цілей. Підлітковий психолог допоможе підготувати дитину до серйозних життєвих випробувань та пропрацювати всі існуючі страхи, які навіть сидять дуже глибоко та на перший погляд не показують себе. Рано чи пізно вони проявляються у житті, тому варто запобігти негативних наслідків їх впливу заздалегідь. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підлітковий психолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...