Новини компаній
18:00, 29 травня 2024 р.
Як позбутися гусениць у саду?
Новини компаній
Кожен садівник зацікавлений у збереженні свого саду і городу. Проте шкідники можуть завадити планам садівників. Крім того, дерева й інші рослини схильні до впливу різних негативних чинників зовнішнього середовища. У більшості випадків докучають зелені комахи, зокрема гусениці, які можуть зіпсувати, якщо не знищити врожай і дерева. Особливо їх притягають”м'ясисте” зелене листя. Колона гусениць здатна за один день об'їсти понад 30 капустяних листків. Збитки можуть бути істотні, тому боротися з гусеницями потрібно за допомогою комплексної дезинфекції дерев і рослин.
Також є методи, які кожен бажаючий може застосувати самостійно.
Коли починається сезон гусениць в саду?
Як правило, метелики-шкідники починають відкладати яйця в червні та липні. Деякі види можуть відкладати близько 700 яєць, з яких з'являться гусениці.
Найчастіше в саду і городі можна зустріти бояришниць. Кладки яєць вони закутують павутиною. Часто з ними по сусідству мешкають золотогузки, які на тонких гілках фруктових дерев закутують яйця “шаллю”. Дуже шкодять рослинам листовійки. Ознака їх присутності – скручене листя дерев, в яких є павутина. Якщо кладка яєць з волосками, означає на ділянці завівся непарний шовкопряд, який швидко поширюється по зелених насадженнях на дачі або в приватному будинку.
Як позбавитися від гусениць?
Розпочинати боротьбу з гусеницями треба якнайскоріше після їх виявлення. Інакше їх ставатиме все більше і більше, що ускладнить процес їх усунення.
Пропонуємо ознайомитися з нескладними та перевіреними методами:
- Збір шкідників вручну. Метод підходить для невеликих ділянок і незначних колон комах.
- Збір на полотно. Гусениці струшуються на полотно.
- Застосування ловецького пояса.
Про третій спосіб хочемо розповісти детальніше.
Як зробити ловецький пояс
Спершу треба підготувати ствол дерева. Місця, де прилягатиме пояс, треба обробити глиною з гноєм, щоб гусениці не відкладали яйця під ним. Нарізувати мішковину на смужки шириною 15 – 20 сантиметрів. Обмотати ними дерево у два-три шари на відстані 20 – 25 сантиметрів від землі. Зафіксувати мішковину згори та знизу мотузкою або шпагатом. Змастити мішковину клейким складом.
Як готувати розчин:
Для приготування знадобиться: десять частин смоли сосни, 1,5 вазеліну, 1,25 каніфолі й 2 садового вару. Інгредієнти треба перемішати та варити на помірному вогні до утворення однорідної й клейкої суміші. Розчин треба нанести на пояс. Проводити огляд досить раз в 10 – 14 днів. Садівники гусениць знищують, а пояси надівають знову. Треба враховувати, що сезон дощів може погіршити властивості виробів і знадобиться заміна.
Профілактика появи гусениць на ділянці
З метою профілактики появи шкідників можна виготовляти пастки для метеликів, робити ловецькі канави по периметру саду і городу. Доцільне білення стволів, усунення опалого листя, своєчасне усунення перших кладок яєць. Також ефективно буде посадити рослини, що відлякують гусінь: коріандр, кріп, петрушку.
Якщо ви хочете позбавитися від гусениць без клопоту і витрати свого часу, пропонуємо скористатися послугою компанії “Ліквідатор” у Харкові й по усій Україні. Наші фахівці використовують прогресивні методи обробки:
- репеленти;
- фунгіциди;
- інсектициди.
Розпилення за допомогою аерозолю підвищує ефективність і швидкість обробки у тому числі у важкодоступних місцях. В результаті покращується стан зелених насаджень і підвищується врожайність. Обприскування препаратами не впливає негативно на тварин і людей. Ми гарантуємо якість, оперативність і бездоганний сервіс.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Стіл кухонний розкладний: вибираємо механізм трансформації
Новини компаній
09:00
18 січня
ТОП новини
live comments feed...