12:00, 26 жовтня
Представники Покровської громади долучились до написання радіодиктанту єдності
Сьогодні українці з різних куточків країни приєднались до Радіодиктанту національної єдності, присвяченому Дню української писемності та мови.
Цей захід, що став вже традиційним, об’єднує всіх охочих, незалежно від віку чи місця проживання, та надає можливість відчути себе частиною єдиного народу. Цього року це 25 ювілейний диктант.
Активну участь у написанні диктанту взяли представники відділу освіти Покровської ТГ, а також директори шкіл, батьки та учні Покровської громади.
Цьогорічний текст диктанту підготувала відома українська письменниця Оксана Забужко, а читав його Павло Вишебаба — письменник і військовослужбовець ЗСУ.
До заходу доєдналися учні 9–11 класів закладів освіти Покровської громади, а також директори шкіл. Хоча диктант проводиться щорічно, у місті Дніпро подія відбулася вперше. Освітяни висловлюють надію, що наступного разу диктант зможуть писати вже у своєму рідному Покровську.
Учениця Софія Парубова поділилася враженнями від участі: «Дуже рада сьогодні долучитись до радіодиктанту, оскільки розумію, що це єднає нашу любу Україну. Приємно зустріти друзів, однокласників та вчителів».
За словами начальниці відділу освіти Любові Воротинцевої, плідні зусилля освітньої спільноти Покровської громади з популяризації української мови приносять вагомі результати: щорічно учні громади стають переможцями IV етапу всеукраїнської олімпіади з української мови, а також здобувають перемоги у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.
«Ми щойно завершили писати цьогорічний ювілейний радіодиктант національної єдності. Враження надзвичайні – мелодійність та багатогранність нашої української мови заворожують. Цього року текст вимагав чималих зусиль: багато складних речень, пряма мова, які потребували глибокого знання нашої граматики. Вважаю, що такий диктант варто було писати нашим випускникам у межах підготовки до мультипредметного тесту. Це допомогло повторити складні моменти, які викликають труднощі при написанні подібних текстів, а також перевірити свої знання. Диктант був присвячений голосу, його впливу на нашу свідомість та тому, як відтінки голосу змінювалися в процесі становлення нашої національної ідентичності", – розповіла начальниця відділу освіти Любов Воротинцева.
Щорічне написання Радіодиктанту є надзвичайно важливим кроком до єдності українського суспільства та зміцнення престижу рідної мови як основи національної ідентичності та культурної самобутності.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:11
8 листопада
16:15
8 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...