• Головна
  • Секрети успішного вирощування гліциній: посадка, обрізка та догляд
Новини компаній
18:00, 1 листопада

Секрети успішного вирощування гліциній: посадка, обрізка та догляд

Новини компаній

Гліцинія — субтропічна листопадна ліана, яка відрізняється швидким зростанням і можливістю набувати різних форм. Під час цвітіння вона радує прекрасними великими суцвіттями, які мають солодкий аромат. Всі ці переваги роблять гліцинію практично універсальною рослиною для саду. Її вирощують для використання як живоплоту, створення живих арок і дуг над терасами та алеями.

Перш ніж купити гліцинію в інтернет-магазині, слід почитати про різні сорти цих рослин, щоб вибрати відповідний вид ліани для успішного вирощування. Найпопулярнішими є китайська та японська гліцинії. Перша виростає на 20–25 метрів, тоді як друга рідко досягає 18 метрів, але відрізняється неймовірно ефектними та великими суцвіттями.

Секрети успішного вирощування гліциній: посадка, обрізка та догляд, фото-1

Підготовка ґрунту та вибір місця для успішної посадки гліциній

Гліцинія не дуже вимоглива до типу ґрунту, тому він може бути практично будь-який. Але переважними ґрунтами для вирощування є чорнозем і суглинки, багаті на поживні речовини та добре дреновані.

Якщо ґрунт важкий і глинистий, варто внести до нього пісок та органічні добрива для покращення структури.

Для активного росту та рясного цвітіння гліцинії потрібна велика кількість сонячного світла. Найкращим місцем для вирощування гліцинії буде ділянка, яка отримує 6–8 годин сонячного світла.

Для свого зростання гліцинії вимагають достатнього простору, тому відстань між саджанцями має бути не менше ніж 1,5–2 метри. Це дозволить рослинам швидше розвиватись.

У теплих регіонах можна саджати вже у березні-квітні, можна встигнути зробити це і восени, наприклад, у вересні, щоб саджанець встиг прижитися до зими. Перед посадкою рекомендується поставити саджанець у воду на 6 годин. 

Під саджанець копають яму розміром 60 на 60 см. Якщо ґрунт глинистий, то дно посадкової ями слід дренувати піском або дрібним щебенем. У кислі ґрунти можна додати вапно або доломітове борошно. Але якщо на ділянці вапняний ґрунт, для посадки гліцинії знадобиться повна заміна великого обсягу ґрунту на слабокислий або нейтральний.

При посадці корінь розташовуйте горизонтально, коріння не повинне переплітатися або загинатися вгору. Якщо у саджанця є щеплення, то після посадки воно має виявитися трохи вищим за рівень землі.

Після посадки слід відразу підв'язати саджанець до опор і провести полив із розрахунку 2 відра на кущ.

Ґрунт навколо саджанця краще мульчувати торфом, перегноєм або тирсою.

Правила обрізки гліциній: як і коли обрізати для стимулювання цвітіння

Гліцинія пишно росте, тому обрізка рослини може здатися складним завданням, хоча жодних секретів тут немає. Проводити її слід так, щоб зі зростанням суцвіття верхнього ярусу не загороджували суцвіття нижнього ярусу. Обрізку рекомендується робити двічі на рік і це не так складно, якщо дотримуватися правил.

  • Влітку бічні бруньки рослини дадуть 2–3 пагони. Верхній з них підв'яжіть до опори вертикально, а бічні підв'яжіть під кутом. І видаліть усі прирости біля кореня. Пагони на головних гілка обрізайте на 15 см від основи. Робити це можна у серпні.
  • У наступні роки навесні обрізайте вертикальну гілки на відстані близько 70 см від верхнього бічного пагону. Для стимулювання росту та цвітіння бічні гілки обрізаються на 1/3. А восени тільки вкоротіть зайві бічні пагони до 20 см від основи, або можна обрізати нові пагони так, щоб залишилося не більше 4 бруньок. 

Як і більшість ліан, для свого зростання та розвитку гліцинії потребують міцних опор. Тому їх часто використовують для створення красивих арок. Щоб отримати рівномірно квітучу арку, необхідно правильно спрямовувати пагони гліцинії в міру їхнього зростання.

Надалі регулярно перевіряйте стан пагонів, що ростуть, і підправляйте їх напрямок в потрібну сторону, а також прив'язуйте їх до опори за потреби. Це забезпечить правильне формування арки.

Секрети успішного вирощування гліциній: посадка, обрізка та догляд, фото-2

Догляд за гліциніями: полив, удобрення, захист від шкідників

У перший рік після посадки дуже важливий полив: поливайте 2–3 рази на тиждень, і особливо в спеку, не допускайте висихання ґрунту. Вже дорослі гліцинії вирощують настільки потужне коріння, що здатне добувати воду з глибоких шарів землі. Але в перший рік–дві рослини треба добре поливати.

У найспекотніші та сухі дні можна робити обприскування кущів вечорами. Восени полив припиняють.

Якщо ґрунти лужні, гліцинія може хворіти на хлороз. У цьому випадку листя жовтіє. Тоді треба підгодувати добривом із залізом.

При захворюванні борошнистою росою уражені гілки слід обрізати, а сама рослину обробити спеціальними препаратами. Для захисту від комах використовують органічні інсектициди або приготовані вдома розчини, наприклад, часникову настоянку. А для рясного цвітіння слід застосовувати добрива з калієм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...