Вибрати кімнатну рослину в наш час досить просто, особливо враховуючи те багата різноманітність видів, що панує на полицях магазинів. Однак не варто підходити до покупки кімнатних квітів як до спонтанного явищу. Перш, ніж купити ліани або інші рослини, потрібно ознайомитися з основними вимогами по догляду за рослиною і за тим, які умови потрібні йому для довгого і комфортного існування, і чи співпадає з ними ваша квартира. До того ж, деякі квіти вимагають багато часу і зусиль від свого власника, подумайте, чи розташовуєте ви ними. Крім того, купуючи рослина, зверніть увагу на те, як воно буде впливати на навколишнє його атмосферу і чи володіє якими-небудь лікувальними властивостями. До того ж новий «мешканець» вашої квартири повинен вельми успішно вписуватися в інтер'єр і при цьому виглядати ефектно.

Так, відправляючись за покупкою візьміть з собою довідник з квітникарства і не соромтеся звертатися до продавців, адже вам необхідно не тільки вдало зробити покупку, але й надалі знати як створювати комфортну обстановку для рослин у вашому домі. Якщо вимагаються від власника зусилля не збігаються з вашими можливостями та умовами в квартирі, не варто робити покупку, адже скоріше всього квітка не порадує вас довголітнім існуванням. Вибирайте його під свій стиль життя, якщо у вас не вистачає часу на повноцінний догляд, візьміть більш невибаглива, що не потребує постійній підгодівлі й поливі.

Перш ніж придбати квітка, перевірте грунт в горщику. Пам'ятайте, що сухий земляний кому, вільно гуляє по горщику, свідчить про можливу поразку кореневої системи внаслідок пересихання. Така рослина більше хворітиме і довше проходити період адаптації в новому будинку. Не залишайте без уваги листя і місця відгалуження пагонів, адже найчастіше саме там можна виявити шкідників або сліди хвороби.

Після того, як ви привезете рослина додому, слід витримати період адаптації, який триває приблизно два-три тижні. Протягом цього часу не можна займатися переміщенням і пересадкою. Квітка найкраще ізолювати від інших рослин і скоротити частоту поливу і підживлення, що також допоможе зрозуміти, чи не заражений він шкідниками чи хворобами. По закінченню цього терміну і при відсутності будь-яких видимих ​​погіршень, можна поміняти горщик і помістити рослину до решти квітам.