Для нашого народу свіжий хліб – це не тільки обов'язкова складова сніданку, обіду і вечері, це національний символ, мірило достатку і атрибут гостинності.

У стародавні часи чашка води та окраєць хліба були найпоширенішою їжею на Русі, однак виростали у нас з хлопчаків богатирі, а з дівчаток – російські красуні з довгими товстими косами та рум'яними щоками. В хлібі – сила, і ця непорушна істина назавжди увековечилась в нашій історії.

Без хліба неможливо існування людини, особливо якщо він належить до слов'янської культури. Повна відмова від хліба – це не тільки позбавлення організму корисного продукту, але і моральний дисонанс для нього. Невже хліб так гарний, і не перебільшені корисні властивості хліба?

Корисні властивості хліба

Основним будівельним матеріалом для кожної буханки, кожної булочки ароматного запашного хліба є зерно – воістину унікальний рослинний продукт, який містить величезну кількість корисних речовин:

вітамін В – головне джерело краси і довголіття;

вітамін Е – природний антиоксидант;

вітамін А, який відповідає за гладкість шкіри і гальмує старіння;

вітамін F і багато інші вітаміни;

йод, калій, марганець, кремній, натрій, хлор, цинк, кобальт, магній, селен, мідь.

Однак багато корисності в значній мірі втрачаються при термічній обробці. У кращому випадку людині «дістається» крохмаль і найжахливіше, що можна придумати – ненависні кілокалорії. Основним «постачальником» останніх можна вважати вироби з білого борошна вищого сорту, батони, білий хліб, здобу і т. д. Вони практично не несуть нічого корисного організму, тільки легкозасвоювані вуглеводи.

Смачний хліб, французька випічка і багети ви можете придбати в "Буланжері".

З чого роблять хліб?

Основними компонентами при виготовленні хліба виступає житнє або пшеничне борошно. Остання, до речі, призначена для тортів і печива, а справжній запашний хліб виходить тільки з житнього або суміші житнього і пшеничного борошна. Чим крупніше помел борошна, тим грубіше хліб і тим вище його поживна і «травна» цінність.

Мілкомолоте борошно втрачає свої якості при обробці, багато вітаміни і мінерали руйнуються, вже починаючи з цього моменту. У кишечнику вуглеводи швидко всмоктуються в кров, створюючи стрибок рівня цукру та, як наслідок, новий напад голоду.

У борошні з цільних зерен зберігається найбільша кількість корисних речовин, цільнозерновий хліб печуть зовсім без борошна, і всі дієтологи радять включати його в раціон. З такого борошна дуже часто пекуть смачні <http://artisan-boulangerie.ua/ua/assortment.php.

Найбільш збалансованим за вмістом корисних речовин вважається висівковий хліб – велике диво, створене колись виробниками.