Стаття корисна для всіх, хто цікавиться навчанням в Польщі, оскільки інформує про основні переваги навчання на магістратурі в Польщі, процедуру вступу та знайомить з особливостями освіти в Польщі.

Навчання в Польщі приваблює своєю доступністю та перспективами, які відкриваються перед випускниками, які закінчують польський університет. Спеціалісти міжнародної компанії «Топ-Освіта», що допомагає отримати навчання за кордоном коротко розповідають про основні переваги навчання на магістратурі в Польщі.

10 причин обрати магістратуру в Польщі:

1. Вступ без екзаменів. Вступ на більшість спеціальностей у ВНЗ Польщі не передбачає вступних іспитів. Береться до уваги середній бал диплому, який і визначальним критерієм для вступу. Виняток – творчі спеціальності (музика, вокал, танці, художнє мистецтво, дизайн тощо), при вступі на які потрібно пройти творчий конкурс або ж завчасно підготувати та захистити свою роботу. Перелік польських університетів доступний за посиланням: https://toposvita.com/catalog/uiniver/

2. Доступна вартість навчання. Середня вартість навчання за рік на магістратурі складає приблизно 1200-1400 євро в приватному університеті. Для тих, хто бажає навчатися в державних ВНЗ сума буде вдвічі вища – від 2000 євро в рік.

3. Зручна форма навчання. Ви можете вступати на денну чи заочну форму навчання. На магістратурі студенти, як правило, навчаються не більше трьох днів в тиждень, решта часу дається на самостійну підготовку та роботу над дипломною роботою.

4. Можливість вступу на іншу спеціальність. Дуже зручним є те, що при вступі на магістратурі в польський виш вам не обов’язково обирати ту ж спеціальність, з якої ви маєте диплом бакалавра. У вас є вибір: або продовжувати вивчати обрану вами раніше спеціальність, або ж взагалі змінити напрямок. Наприклад, студент із дипломом бакалавра з економіки може без проблем вступати на такі напрямки, як фінанси, логістика, маркетинг, туризм, управління тощо.

5. Вивчення іноземних мов. За роки навчання в будь-якому польському ВНЗ, студенти поглиблено вчать як мінімум дві іноземні мови. Тому після закінчення університету ви вільно володітимете англійською (яка є обов’язковою для вивчення), польською та ще однією мовою, яку ви для себе виберете як другу іноземну.

6. Участь в міжнародних обмінних програмах. Всі виші Польщі співпрацюють з різними міжнародними програмами обміну студентами. Найпопулярнішою серед них є Erasmus – програма, за якою кожен бажаючий може обрати собі ВНЗ-партнер (як правило, таких кілька десятків) в будь-якій європейській країні та поїхати туди на навчання на один або два семестри безкоштовно.

7. Більше практики, менше теорії. Ще однією особливістю навчання на магістратурі в Польщі є те, університети роблять більший акцент на отриманні практичних навичок, ніж вивченні теорії. Тому під час навчання багато часу виділяється на проходження практик та стажувань в різних установах, національних та міжнародних компаніях.

8. Перебування в міжнародному середовищі. Польські університети користуються популярністю не лише серед українців. Оскільки освіта в Польщі одна з найдешевших у всій Європі, навчаються там представники всіх європейських країн.

9. Можливість офіційного підробітку під час навчання. Студентська віза дозволяє легально працювати студентам під час навчання. Крім того, більшість навчальних закладів з розумінням ставляться до такого підробітку, йдучи назустріч студентам, а деякі навіть заохочують, пропонуючи гнучкий графік навчання для тих, хто працює.

10. Європейський диплом. Один із головних плюсів – це, звичайно, отримання європейського диплому, який визнається у всіх країнах ЄС та більшості країн світу.

Ми назвали лише головні переваги отримання диплому магістра в Польщі. Звичайно, цей список набагато довший. Більше про особливості навчання та процедуру вступу можна дізнатися тут: https://toposvita.com/informator-abit/protsedura-vstupu/