Проведення лабораторних і медичних досліджень вимагає використання якісного обладнання. Воно повинно відповідати стандартам якості, дозволяти отримувати точніші результати, які не потребують додаткового огляду і повторних досліджень. Серед іншого лабораторного обладнання використовується і аналізатор електролітів - прилад, який дозволяє виміряти вміст іонів калію, кальцію, натрію, а також рівень pH цільної крові, плазми, сироватки. Використовувати аналізатор дозволено в медичній практиці, сам апарат комплектується якісними електродами. Вони не вимагають заміни протягом усього терміну використання пристрою.

Типи аналізаторів електролітів

Біохімічний аналізатор електролітів отримав широке поширення в медичній практиці. Він дозволяє оцінювати показники основних параметрів біохімії серед яких на перше місце виходить склад плазми, метаболіти і показники електролітів. У медичній практиці використовують відразу декілька приладів, вибирати які необхідно по конструктивним і функціональним можливостям, особливостям використання і ціною.

Напівавтоматичний аналізатор

Дозволяє провести роботу в автоматичному режимі, мінімізує роботу лаборантів. Їм достатньо буде просто підготувати реагенти і приготувати проби. Решта роботи буде виконана за заданою програмою. Після досліджень результати будуть виведені на дисплей.

Автоматичний

Сучасний апарат, досконалий і зручний у використанні. Прогрессивний пристрій не вимагає участі людини в проведенні досліджень. Досить поставити алгоритм і налаштувати роботу техніки. Лаборанту потрібно тільки визначити важливі параметри зразків, запрограмувати тести, підібрати необхідні профілі та ін.

Спектрофотометр

Це ще один вид біохімічного аналізатора, який призначений для реєстрації показників оптичної щільності плазми крові. Використовується пристрій для отримання даних для найпростіших цифрових обчислень. Це ручний апарат, він передбачає безпосередню участь лаборанта в діагностичному процесі. Робота фахівця полягатиме в тому, щоб приготувати реагенти, внести досліджувані зразки, встановити порядок проведення тестів і ін. Зведення про отриманих результатів за запитом може бути виведена на електронний дисплей або відправлена відразу для роздруківки на стрічці.

Будь-який з обраних варіантів дозволяє отримувати максимально точні дані досліджень, прилади зручні в роботі, вони дозволяють проводити калібрування. Управляти пристроєм досить просто, а показники можуть бути виведені як і друковану стрічку, так і на дисплей.