Чай в пакетиках відносно нове явище на рику напоїв. Поширення пакетованого чаю почалося під час Першої Світової війни. Німецька компанія Teekanne скористалася ідеєю чаю в мішечках і почала фабричне виробництво пакетиків для заварювання. Чаю поставляли солдатам в зону бойових дій. З міркувань економії шовк був замінений марлею, а сам напій став дуже популярний серед солдатів.

Зараз існують різні форми і види пакетиків чаю - двокамерний з ниткою, плоский або квадратний без нитки, який кладуть на дно чашки, у вигляді пірамідки. Використання такого чаю дозволяє зекономити час, заварювати напій можна прямо в чашці, чай дозований, в чашках не плавають чаїнки, після використання викинути пакетик, приготування займає дуже мало часу. Якщо порівнювати пакетований чай з листовим, то тут існує суттєва відмінність у споживанні. У пакетиках п’ють швидко, листовий чай передбачає довгий процес заварювання та чаювання.

Отримання готового продукту забезпечується відповідною технологією. Пакетування здійснюється за допомогою спеціальних машин, які зберігають всі якісні показники фасованого продукту. Виробники запаковують кожен пакетик в індивідуальний герметичний конвертик, щоб уберегти його від взаємодії з навколишнім середовищем.

Разом із зручністю пакетованого чаю існують суперечливі думки відносно доцільності вживання такого напою. Річь йде про наявність чайного пилу, домішок, перевищення концентрації фтору та ін. Уникнути неприємні ситуації та враження допоможе нескладний звід правил.

Покупцю необхідно:

Уважно читати упаковку перед покупкою - якісний пакетик завжди виготовлений зі штучного шовку, нейлону або кукурудзяного крохмалю; знаходиться в індивідуальному герметичному пакетики. Стежити щоб заварений чай був прозорим - мутність, сторонній присмак або запах ознаки неякісного продукту. Уникати покупки дешевого квіткового і фруктового чаю - це повністю штучні продукти, що складається з барвників і ароматизаторів. Оцінювати упаковку - чим вона дорожча, тим якісніший продукт в ній знаходиться.

Зараз широкий асортимент пакетованого чаю дозволяє купувати продукцію для споживання в офісі, кафе, дома, на святах та корпоративних заходах. Вибрати оптимальний варіант, що підійде за смаковими якостями та вартістю можливо за умов знання існуючих пропозицій. Велика кількість виробників пропонує продукцію різну за якістю та ціною. Найбільш зарекомендованими брендами на ринку України стали «Julius Meinl», «Althaus», «Azercay», «Basilur», «Comptoir», «Gemini», «Greenfield», «Grunewald», «Hermann», «Lipton», «TOTTI Tea».

Асортимент виробників представлений класичним чорним та зеленим чаєм, а також у поєднанні з фруктовими, м’ятними, молочними ароматами, ромашкою, листами чорної смородини, чебреця та ін. Свіжі купажі таких чаїв бадьорять і відроджує до життя. Кожен вид чаю володіє неповторним ароматом і незабутнім смаком. Пакетовані чаї відрізняються високою практичністю і простотою у використанні. Збалансований склад чаю, трав та інших інгредієнтів стає чудовою композицією для насолоди у продовж дня.