Сучасна ванна кімната — це не просто приміщення для гігієнічних процедур. Це місце райського відпочинку після довгого дня! І коли справа доходить до вибору безпосередньо ванни, ми розуміємо, що асортимент величезний: від окремо розташованих і класичних конструкцій з лапами до кам'яних і мідних ванн, гідромасажних ванн, які встановлюються на подіумі і навіть втоплені в підлогу. Так як же вибрати той варіант, який буде ідеальний для вас? Розповімо про все, що потрібно знати, перш ніж зануритися в світ чарівного релаксу.

Принципи вибору ванни

Перш за все вирішите, який зовнішній вигляд буде у вашої ванної кімнати. Від цього залежить і вибір ванни https://mamadecor.ua/bathtubs, яка в будь-якому разі стане самим яскравим її елементом, навіть якщо вона виконана в непомітному відтінку або зовсім біла. До будь-ванні «додаються» крани, змішувачі, раковини, плитка, освітлення — все це вам теж потрібно буде вибрати, але після того, як ванна займе своє віртуальне місце у вашій концепції.

Пам'ятайте, що ванна займе значну частину кімнати, тому важливо точно виміряти площу, де вона буде стояти. Врахуйте, що потрібне місце для інших аксесуарів і пристосувань. Виміряйте дверний отвір, щоб переконатися, що ви можете внести ванну.

Вибір ванни — це дуже особиста справа, тому не дозволяйте комусь іншому приймати це рішення за вас. Так, підрядник може допомогти вам визначити розмір ванни по відношенню до простору і проконсультувати вас щодо встановлення, а дизайнер ванних кімнат може допомогти вам зі стилем, але ви повинні вибрати саме ту ванну, якої було б радісно користуватися щодня. Можна «приміряти» вподобану модель прямо в магазині. Не соромтеся залізти у ванну, відкинутися на весь зріст і зрозуміти, наскільки вам комфортно. Деякі ванни виглядають чудово, але можуть бути дуже незручними. Чи подобається вам сидіти або ви віддаєте перевагу лягти, повністю витягнувши ноги? Ви хочете, щоб ноги доходили до кінця ванни, а голова не йшла під воду? Чи є у вас діти, які теж будуть користуватися ванною? Вам потрібні підлокітники або поручні? Зверніть увагу на нахил під спиною і на висоту ванни. Висота допомагає визначити, де розмістяться крани, від якого рівня буде викладена плитка, чи потрібно вам трохи втопити ванну у підлогу або встановити неслизьке сходинку, щоб мати можливість поринати в чашу і виходити без праці.

Типи ванн

Перш за все врахуйте: для окремих ванн потрібно більше місця, ніж для вбудованих, оскільки вони не притиснуті до стіни. Так що розмір вашої ванної кімнати може в певному сенсі продиктувати вам рішення. Окремо стоять ванни не притуляються до стін, тому тут ви знайдете самі інноваційні проекти і нетрадиційні форми. Така ванна, розташована на подіумі або сходинці з підлоговим виливом, додає простору легкості і створює відчуття розкоші.

Якщо вам подобається зовнішній вигляд такої моделі, але простір обмежений, подумайте про D-образної ванні: вона має форму стоїть окремо, якщо дивитися спереду, але займає менше площі, тому що пряма сторона притиснута до стіни.

Вбудовувані, або нішеві, ванни зазвичай встановлюються біля стіни з двох або трьох сторін. Вони бувають різних розмірів, що дозволяє вам вибрати варіант, який буде відповідати розмірам кімнати.

Кутові ванни призначені для вбудовування в кут-це хороше рішення для невеликої ванної кімнати.

Симетричні і асиметричні кутові ванни більш просторі, ніж прямокутні, вписуються в приміщення різної конфігурації і при цьому ускладнюють встановлення інших предметів, якщо простір обмежений.

Матеріал ванн

Ванна — це довгострокова інвестиція, тому вибирати її потрібно дуже ретельно. Матеріал, з якого виготовлена ванна, визначатиме її ціну, довговічність і простоту обслуговування. Можливо, ви будете користуватися ванною кілька хвилин в день або станете купати в ній купу дітей і собаку — подумайте про це, вибираючи підходящий варіант. Крім вартості ванни потрібно враховувати вартість сантехніки, фурнітури і монтажу. Матеріал, з якого виготовлена ванна, може вплинути на те, як довго вода буде зберігати тепло, якою буде вага ванни.

Акрил

Акрил — дуже популярний матеріал для виготовлення ванн, він недорогий, за ним легко доглядати. Зазвичай акрилові ванни виконані в білому кольорі.

Склопластикова ванна

Така ванна дешевше акрилової, але не менш міцна. Від сильного удару корпус може тріснути. У ванни блискуча поверхня, яку легко чистити.

Сталь

Сталь-зносостійкий матеріал, але емалеве покриття схильне до сколів, які, втім, легко можна закрити. Сталь по відчуттях холодніше, ніж інші матеріали, але непогано зберігає тепло води у ванні.

Чавун

Чавун вважається традиційним матеріалом для окремих ванн. Їх легко чистити, але дуже складно пересувати при ремонті. Чавун теж відмінно тримає тепло.

Композитна ванна

Цей емальований матеріал зберігає тепло, як і чавун, але важить в три рази менше.

Коріан

Ванни з кориана довговічні, прості у догляді і добре зберігають тепло.

Мідь

Мідні ванни дороги, красиві, але підтримувати їх первісний розкішний вигляд дуже непросто.

Кам'яні ванни

Ванни з натурального каменю дуже привабливі, хоча це і більш дорогий вибір. Вони важкі, тому може знадобитися посилення підлоги для такої моделі.

Колір ванн

Тут все просто: колір ванни повинен підходити до інтер'єру всієї кімнати і подобатися тому, хто буде нею користуватися. Для простору, оформленого в непомітних відтінках, дизайнери часто вибирають яскраві ванни. Гра на контрасті, підтримка відтінків, приглушені акценти — немає ніяких строгих правил, є лише власний смак і поради дизайнерів.

Форма ванн

Вона залежить більшою мірою від розміру приміщення, його архітектурних особливостей, планування, кількості предметів, які ви збираєтеся тут розмістити. В іншому — знову ж повна свобода творчості. Яка і дарує спокій, умиротворення і душевну гармонію.