Для роботи з повітряними лініями електропередач необхідні різні інструменти та обладнання. До основних механізмів слід віднести:
-
машина натяжного типу, а також реверсивного та гальмівного;
-
намотчик;
-
барабанна стійка;
-
ролики розгортальні;
-
скоби;
-
коромисло;
-
монтажні чулки;
-
заземлення ковзке;
-
вертлюги;
-
трос-лідер;
-
спецзажими та деякі інші елементи.
Далі будуть розглянуті особливості перерахованого натяжного обладнання.
Машина натяжна
Це пристрій підсилює натяг у проводі, що розкочується. Складові машини: дизельний мотор, контур гідравлічний, кабестани - обертові колеса, за допомогою яких можна своєчасно регулювати швидкість, виходячи з параметрів навантаження і тертя. Устаткування підтримує постійний натяг у заданих рамках.
Машина тормозна
Агрегат дозволяє загальмувати провід у момент розкочування. Кабестанів у пристрої досить великі - в кілька разів більше за діаметром, ніж у машині натягу. Замість трос-лідера тут пропускається дріт, який відрізняється більшою гнучкістю.
Гальмування відбувається завдяки гідравліці та силі тертя, яка виникає між проводами й кабестанами. При розкочуванні вимикаються сильні ривки та перепади, оскільки провід не провисає і знаходиться на постійній висоті.
Машина реверсивна
Цей механізм працює як натягувач і гальмо - тобто два в одному. Машина швидко змотує муфтами провід. Самі муфти чималі - в діаметрі становлять 120-150 см, тому через натяжний обладнання просто не пройдуть.
Стійка барабанна
При монтажі повітряних ліній необхідно розмотувати дроти зі спеціальних барабанів. Для цього та застосовується барабанна стійка, оснащена системою гальм, яка тримає під контролем барабанне обертання.
Намотувальник
Трос-лідер під час розкочування сходить із кабестанів тягового обладнання і намотується на барабан. Механізм відповідає за якість цього процесу.
Чулки монтажні
Чулком з'єднуються два відрізки дроту, а також провід та лідер-трос. Ці пристосування виготовляються з переплетеного сталевого троса, що дозволяє розподіляти навантаження по всьому проводу.
Ролики розгортальні
Зводячи повітряні ЛЕП, необхідно розгортати дроти, причому як один, так і кілька відразу. Ролики якраз і призначені для цієї роботи - один ролик розгортає один провід. Бувають вони різних видів, тому вибирати їх слід відповідно до марки дроту.
Наприклад, сталеві ролики не підійдуть для алюмінієвих проводів, оскільки вони їх просто зашкодять внаслідок надмірної м'якості металу. Крім того, існують такі роликові конструкції, які дозволяють протягнути лідер-трос за допомогою вертольота.
Трос-лідер
Трос тягової проводиться в основному з оцинкованої сталі, проте буває і нейлоновим. З його допомогою простягають по опорах проводу ПЛ.
Вертлюг
Вертлюг розміщений між тросом і панчохою. Він призначений компенсувати крутіння.
Скоба
Якщо довжини троса недостатньо, можна з'єднати разом декілька його частин. У цьому допоможе спеціальна скоба, яку вільно пропускають розгортальні ролики та навіть кабестани. Пристрій здатний компенсувати обертання.
Коромисло
Якщо за один раз необхідно розкачати кілька проводів, застосовують коромисло. Також воно використовується для з'єднання з лідер-тросом.
Ковзне заземлення
Натяжні механізми при провідному розкочуванні повинні бути обов'язково заземлені. Пристрій дозволяє не допустити появи статичної електрики та електростатичної індукції.
Додатково
Крім основних механізмів, є ще й допоміжні. До них варто віднести ручну лебідку, різні затискачі, вимірювальні пристосування, гідравлічний прес і засоби захисту.
Вибір каталога техніки від компанії Енерпроф великий, тому потрібно уявляти, який обсяг робіт вам необхідно виконати, і вже відповідно до цього підбирати відповідну техніку.