Функції продюсера в рекламі відрізняються від функцій музичного продюсера. Хоча результат має бути однаковим – крутий відеопродукт, який хочеться передивлятися. Та яка праця за цим стоїть і чи часто рекламні агентства можуть дозволити собі тримати в штаті професійного продюсера. Давайте розбиратися разом.

Існує певна класифікація серед продакшн продюсерів, а отже і серед їхніх обов’язків.

  • Генеральний продюсер курує масштабні задачі, займається стратегією та пошуком фінансування.
  • Виконавчий продюсер виконує роль головного адміністратора та мотиватора на зйомках, а також відповідальний за продакшн бюджет.
  • Креативний продюсер не розповсюджений в наших широтах, але на західних землях саме він обирає ідеї і відповідає за «перегляди» відео.
  • Лінійний продюсер слідкує за зйомками, технікою, дотриманням кошторису та за головного на знімальному майданчику.
  • Пост продакшн продюсер веде проект до здачі клієнту та відповідальний за кінцевий продукт.

На жаль, жодне українське рекламне агентство чи відео продакшн не можуть собі дозволити 5 продюсерів. Роль генерального виконує проджект-менеджер, креативного – арт-директор, а на пості відповідає за результат режисер і керівник VFX відділу.

Тож, продюсер в продакшн має функціонал виконавчого та лінійного. Від нього залежить, як проходитимуть зйомки, яким буде фінальний продукт та чи зможе команда вкластися в запланований бюджет. Це немало, тому давайте спробуємо визначити, а що вплине компетенція продюсера.

Поганий продюсер

Обере слабку команду, не зможе знайти потрібну техніку, не організує комфортних зйомок, перевищить кошторис та змусить клієнта пожалкувати, що звернувся саме у ваш продакшн.

Кожен продюсер може помилитися раз чи вдруге, обрати «не той» кейтерінг або проспати зйомки. Та якщо такі випадковості повторюються, то навряд чи це справжній продюсер. Він може брати невелику суму гонорару, проте збитки для агентства будуть суттєво більшими.

Хороший продюсер

Не знає слова «неможливо», адекватно оцінює компетенції команди, знає ціну всіх ризиків та вміє довести клієнту необхідність оверкосту для кращого результату. Хороший продюсер отримає дозволи там, де це нікому не вдавалося, перепише сценарій, якщо буде потрібно знайти альтернативне рішення та замовить найсмачніший кейтерінг з морепродуктами. Його люблять клієнти, а продакшн перетворюється на захоплюючу пригоду, яка стартує зі слів «камера, мотор…» і закінчується успішним запуском ролика в медіа.

Хороший продюсер розуміється на трендах у відео продакшені. Він трішки режисер, і трішки клієнт, адже саме це потрібно, щоб зняти справді крутий та ефективний продукт.