Артралгія - неприємна хвороба, пов'язана з суглобами. Проявляється вона у вигляді сильного болю. Найчастіше неприємні відчуття виникають у тазостегнових і колінних суглобах. Однак не завжди подібні болі є ознакою саме артралгії.

Відомо більше трьох сотень захворювань, пов'язаних з суглобами. Виявляються вони не тільки у літніх людей. За статистикою, кожен третій стикається з подібною проблемою. Серед захворілих чимало молодих пацієнтів і навіть дітей. Точно зрозуміти, чим викликані неприємні відчуття, вдається після обстеження у лікаря.

Як впоратися з біль в суглобах?

Уже відомо, як попередити біль у суглобах - медичні працівники дають відразу кілька рекомендацій. Одна з перших - переглянути раціон. Важливо включити в щоденне меню продукти, багаті на вітаміни C, D і E. Також необхідно підвищити вживання кальцію. А ось від солі з цукром варто відмовитися. До чорного списку також потрапляють картопля, вершкове масло, сметана і деякі види круп.

На такій дієті людина зазвичай проводить кілька тижнів. Зверніть увагу, що самостійно складати план харчування ризиковано - можна тільки отримати нові проблеми зі здоров'ям. Пройдіть обстеження у лікаря-ортопеда і разом з ним складіть раціон. Можливо, додатково буде потрібно консультація дієтолога - він допоможе підібрати найбільш корисні продукти, що сприяють відновленню організму.

Зміни торкнуться не тільки раціону. Відмінний профілактичний засіб - схуднення. Зайві кілограми серйозно перевантажують суглоби. Скинувши вагу, можна врятувати їх від додаткового навантаження. Правильний раціон сприяє схудненню.

У деяких людей виникає питання, чи варто скидати вагу. Не завжди зайві кілограми очевидні. На цей випадок можна скористатися онлайн калькулятором ІМТ. Він допоможе зрозуміти, чи нормальна у користувача поточна вага.

Чи потрібні медикаменти?

Часто пацієнтам призначають лікарські препарати - профілактичні, лікувальні. Це можуть бути як таблетки, так і мазі. Медикаментозний курс проводиться під контролем лікаря.

Профілактика хвороб

Ризиків набути проблеми з суглобами менше до людей, які:

  • уникають надмірного фізичного навантаження;
  • регулярно займаються спортом;
  • носять ортопедичне взуття;
  • одягаються по погоді, уникаючи переохолодження окремих ділянок тіла.

Попередити розвиток серйозної хвороби допомагає своєчасне звернення до лікаря. Спеціаліст призначить лікування, яке допоможе впоратися з болем у суглобах.