Незалежно від пори року ваша дитина повинна перебувати на вулиці не менше 2 годин на день, щоб нагуляти апетит та підвищити імунітет. Щоб час, проведений на вулиці, був гарним і безпечним, наш інтернет-магазин пропонує на сайті https://ptashenia.com.ua/ правильний одяг. Але підготовка до зими починається вже влітку, тому не варто дитині забороняти ходити вбрід у прохолодній воді, наприклад, у струмку чи морі. Рекомендується також обливання прохолодною водою у ванні, таким чином дитина стає стійкою до холоду.
Як загартовувати дитину?
Вкрай важливо провітрювати квартиру. Восени та взимку ви відчиняєте вікна 3 рази на день. Тривалість провітрювання повинна становити 15 хвилин. Останній раз провітрюєте кімнату безпосередньо перед тим, як укласти дитину спати.
Малюки вчаться переносити низькі температури та мати ефективну терморегуляцію, коли вони новонароджені. Але зимову прогулянку не варто поєднувати з шопінгом. Часті та високі перепади температури погано впливають на малюка. Перед тим, як увійти в опалювальне приміщення, обов’язково розстібайте куртку та зніміть рукавички та шапку. Легко зрозуміти, коли вашій дитині жарко, а коли холодно. Зробіть це, торкнувшись шкіри на шиї та спині малюка.
Змастіть обличчя дитини жирним кремом. Це не може бути зволожуючий крем, який замерзає при мінусовій температурі. Після прогулянки розітріть ноги дитині, а потім швидко надіньте шкарпетки. Діти, як і дорослі, мають різні переваги до температури. Деякі люди люблять спеку, а інші вважають за краще прохолоду.
Коли організм надмірно охолоджується, він починає захищатися. Кровоносні судини в шкірі скорочуються. В результаті знижується кровотік і теплопровідність поверхневих тканин. Оскільки температура шкіри знижується, тіло втрачає менше тепла. Ці зміни також супроводжуються спазмом судин, які постачають кров’ю внутрішні органи. Це може бути одним із факторів, які роблять вас більш сприйнятливими до застуди, фарингіту та бронхіту.
При холоді обмін речовин посилюється. Це пов’язано з:
а) підвищеною секрецією гормонів надниркових залоз і щитовидної залози,
б) підвищенням тонусу м’язів (з’являються мурашки по тілу, озноб),
в) підвищенням фізичної активності.
Посилення обміну речовин відзначається вже через 2 хвилини при температурі 2 градуси Цельсія. Взимку також варто трохи змінити свій раціон. Ваші малюки будуть насолоджуватися енергійною та частішою (наприклад, їсти 5 разів на день) їжею.