Ергономічна шафа – це та, яка для вас не буде проблемою в користуванні, і кожна з речей буде на оптимальному місці. При цьому використовувати її потрібно економно, без втрати дорогоцінного простору.
Як організувати ергономічний гардероб?
Основне розуміння поняття ергономіки відноситься до організації робочого місця - воно повинно бути організоване таким чином, щоб діяльність не завдала шкоди організму людини, яка її виконує. З часом ця концепція перемістилася в усі сфери домашнього життя - ергономіку на кухні, у ванній, ергономічні меблі та обладнання.
Перекладаючи цю концепцію в поводження з шафою, ми можемо віднести їх до таких видів діяльності, як полиці для шафи або вішалки для одягу купити. Проте не можна не враховувати функціональне та економічне використання простору - організація гардероба повинна бути такою, щоб тут не пропадав дорогоцінний сантиметр! Організацію функціонального гардероба слід починати з його планування та відповідного обладнання. Відповідне обладнання сприятиме тому, щоб гардероб був охайним – в добре організованому та обладнаному гардеробі нічого не пропаде і дозволить повною мірою скористатися всіма його закутками.
Функціональні штанги в ергономічній шафі
Є люди, які вішають більшість предметів одягу – у їхньому гардеробі частина з ґратами буде найголовнішою. Одяг легко знімається з вішалок, вам не доведеться кидати важкі купи одягу на полиці в пошуках чогось одного. Економічне використання простору забезпечують шафи стандартної глибини 60 см. До їх бічних стінок повинен бути прикріплений штанга довжиною до 100 см. Одяг слід розвішати вільно - мінімум 3 см один від одного. Для тонкого пальто або жакета вам знадобиться 11-12 см. Однак щільний зимовий одяг займе більше місця, приблизно 15-20 см. У вхідній зоні ви все частіше зупиняєтесь на неглибоких шафах глибиною 40 см. Прикріпити стовпи можна тільки до стелі або високої полиці – тоді одяг висить паралельно дверям. Поставлені таким чином стовпи мають довжину всього 35-40 см.
Якщо шафа неглибока, то вона повинна бути ширше – в шафі шириною 100 см підійдуть дві планки. Доступ до одягу та його огляд, а отже й зручність користування ним, забезпечить висувна штанга. Слід також пам’ятати, що відстань між стовпами для підвішування одягу має бути відрегульована відповідно до їх довжини. Відстань між штангою, на яку будуть вішати пальто, і підлогою не повинна бути менше 150 см, а якщо в гардеробі вішається чоловіче пальто - 175 см.