Переказ коштів між рахунками на даний момент є одним із найпопулярніших методів розрахунків за комерційними операціями. Цей метод став особливо популярним, серед іншого, тому, що він швидкий, широкодоступний і дешевий. Ви можете відправити гроші в Україну та розраховувати на цю опцію практично кожного разу, коли ви переказуєте гроші між рахунками в одному банку, але не тільки - багато банків у рамках своєї пропозиції  надають певну кількість  безкоштовних зовнішніх переказів.

Багато людей звикли переповнюватися до такої міри, що відчувають себе так само природно, як дихання. Але все, що було сказано поки, стосується внутрішніх переказів. Справа стає дещо складнішою, коли ви хочете переслати кошти в іншу країну або здійснити переказ в іноземній валюті. Однак виявляється, що прогресуюча глобалізація та рішення, розроблені між фінансовими установами з різних країн світу, також зробили перекази іноземної та валюти простішими, дешевшими та швидшими, а іноді й безкоштовними.

Іноземні перекази в іноземній валюті

Іноземний переказ – це переказ коштів між рахунками в банках різних країн. Тому ви маєте справу з іноземним переказом, коли хочете переказати кошти на рахунок, який відкритий, наприклад, у Чехії, США чи Камбоджі.

Кожен власник рахунку у вітчизняному банку може здійснити переказ у вибрану країну незалежно від валюти, в якій ведеться рахунок одержувача. Наприклад: коли ви замовляєте переказ у гривні, на іноземний рахунок у доларах чи євро, банк конвертує суму переказу у валюту одержувача за поточним курсом, суму якого можна перевірити на веб-сайт банку.

Валютні перекази

Хоча може здатися, що іноземні та валютні перекази є однаковими, але це не так, адже буває, що дві людини, які проживають в одній країні, можуть мати валютні рахунки та надсилати один одному кошти в іноземній валюті, на практиці такий переказ також вважається іноземним. У банках найпопулярніші два способи замовлення іноземних/валютних переказів – SEPA та SWIFT.

SEPA перекази

SEPA розшифровується як єдина зона платежу в євро. Це ініціатива ЄС, метою якої було спрощення та підвищення ефективності здійснення переказів у євро на території країн-членів ЄС, а також Великобританії, Андорри, Ісландії, Ліхтенштейну, Монако, Норвегії, Сан-Марино, Швейцарії та Ватикану. Наразі кожен, хто має рахунок у банку, який функціонує у визначеній вище зоні, може перераховувати кошти в євро на інший європейський рахунок на єдиних умовах.