Ви – підприємець, і вирішили працювати з Китаєм. Тоді ваше головне питання: як організувати доставку товару з Китаю в Україну? Розповідаємо, як це зробити по крокам.
Крок 1. Вибір ніші та товару
Бізнес з Китаєм починається з вибору товару для замовлення. Багато підприємців, не проаналізувавши ринок, орієнтуються на попит споживача. Частково це правильно. Але є товари, які швидко стають популярними, а потім до них швидко втрачається цікавість. Тож, обираючи товар для закупівлі, керуйтеся пропозиціями на ринку та попитом від покупців. А у Китаї можна знайти абсолютно все. Тому ви легко зможете знайти потрібний товар і навіть зайняти свою ринкову нішу.
Закупівлі краще почати з дрібної партій. Це мінімізує ризики. Ви зможете пересвідчитися у якості товару та замовити оптову партію.
Крок 2. Пошук надійного постачальника
Безумовно, вибір ділового партнера – відповідальний етап. Можна шукати китайського постачальника через запити в інтернеті або поїхати в Піднебесну, але краще зайти на платформу Alibaba.com. Вона діє за принципом «бізнес для бізнесу». Тут представлені практично всі китайські постачальники, як компанії-виробники, так і трейдери. І ось на цьому етапі потрібно визначитися: з ким ви хочете працювати. Якщо хочете замовляти оптом, то варто виходити на виробників, якщо дрібні партії і від різних постачальників, то можна шукати посередника.
Щоб отримати вигідні умови співпраці, краще працювати з виробниками напряму. До речі, не очікуйте, що одразу отримаєте знижки на замовлення. Китайські постачальники хочуть довготривалої співпраці, але вигідні умови пропонують після кількох угод.
Крок 3. Доставка в Україну
Доставка з Китаю в Україну здійснюється трьома шляхами:
· повітрям. Авіадоставка - це найшвидший (3-5 днів), але водночас найдорожчий варіант. Також є обмеження до об’єму та ваги вантажу
· по суші. Мається на увазі перевезення залізничним транспортом. Вартість доставки нижча, ніж авіаперевезення.
· морем. Морська контейнерна доставка – найпопулярніший та найдешевший від транспортування. Тут немає обмежень у габаритах товару для перевезення. Тому морські контейнери використовуються для перевезення великих оптових партій товару, негабаритних товарів, авто та обладнання.
Більш того, можна заощадити на перевезенні збірних вантажів, коли товари від кількох постачальників транспортується в одному контейнері. Тоді замовник оплачує місце товару у контейнері, а не цілий об’єм.
Сьогодні підприємці все більше везуть вантаж морем. Це надійно, безпечно та вигідно. Морем можна доставити все, крім швидкопсувних товарів, бо термін доставки – 55-60 днів.
Вартість доставки з Китаю
Ціна доставки з Китаю в Україну залежить від таких чинників:
· характеристики вантажу: тип товару, вага, габарити, об’єм
· ціна страхування
· обраний вид доставки
· митні умови
· термін доставки
Одразу розрахувати вартість доставки складно. Якщо вам пропонують одразу назвати ціну, то знайте – вона буде не остаточна і може змінитися. Вартість розраховується на етапі, коли проводиться закупівля.
Звичайно, будь-який бізнес може самостійно організувати доставку з Китаю, але для цього треба мати досвід роботи з Піднебесною і хоча б одного фахівця з зовнішньої економічної діяльності у штаті. В інших випадках краще доручити це професіоналам. M3Cargo – перевірена компанія, яка знає, як організувати швидку доставку товарів з Китаю в Україну.