Їжа готова для вживання – один з виходів для зайнятих людей, яким ніколи займатися кухонними справами кожного дня. Її приготування відбувається швидко завдяки спеціальному приладу для консервації продуктів – автоклаву. Поживне й здорове харчування – результат використання герметичної місткості. Приготована таким методом страва відрізняється збереженням всіх поживних речовин.

Автоклави можна використовувати як в побутових цілях, так і для стерилізації інструментів у медичних закладах та косметичних салонах. Щоб придбати кухонного помічника, потрібно ознайомитися з рейтингом автоклавів для консервування.

Рейтинг автоклавів для консервування: обираємо правильно

Вибір обладнання для консервування повинен відбуватися з урахуванням необхідного об’єму резервуара. Так для використання місткості в домашніх умовах підходить бак, що вміщує 15-30 л рідини.

На які особливості герметичних резервуарів для консервації звертати увагу?

У промисловості використовуються місткості об’ємом понад 300 л. Серед інших факторів, на які треба звернути увагу, виділяють наступні:

  • матеріал, з якого виготовлена місткість;

  • кількість шарів днища;

  • джерело тепла, що поставляється;

  • додаткове обладнання: манометр, термометр, клапан для стравлювання повітря.

Неякісні вироби не зможуть попасти в рейтинг автоклавів, тому перед покупкою рекомендуємо ознайомитися зі списками кращих агрегатів.

Рейтинг автоклавів по доступній ціні

Виробники пропонують електричні, газові й промислові автоклави. Обладнання кожного виду виготовляється з різними об’ємами баків, та для них застосовується різний матеріал.

Герметична електрична місткість буває для побутового використання та для підприємств. Вартість таких автоклавів починається з 4 200 грн і зростає до 51 000 грн. Найдешевший варіант – «ЧЕ-8 electro» (Універсальний).

C:\Users\Юля\Desktop\Screenshot_1.png

Резервуар виготовляється з чорної сталі, товщиною 2 мм. Днище одношарове – 3 мм. Пристрій комплектується кришкою, товщина якої 6 мм. Така особливість дає змогу герметично закривати місткість. ЇЇ об’єм дозволяє обробляти зразу декілька банок: 7 штук однолітрових та 8 склянок по 0.5 л.

Висота бака рівна 53 см, а діаметр – 32 см. Вага такого обладнання – 11 кг. Для виготовлення автоклава використовувалися комплектувальні елементи та запірна арматура відомих компаній. Це бренди ITAP, Watts, AquaWorld.

Рейтинг автоклавів для консервування

Чи випробовується обладнання перед поставленням до користувачів?

Всі прилади проходять випробування за допомогою TIG-методу зварювання в середовищі аргонового газу, що гарантує якість та надійність з’єднань.

Чи є варіанти з нержавіючих матеріалів?

Наступна за рейтингом модель автоклава – «А8 electro» (Універсальний).

Такий варіант від попереднього відрізняється матеріалом, з якого він виготовлений. Це харчова нержавіюча сталь – Aisi 304. Стінки виробу мають товщину 1.5 мм, а днище – 2 мм.

Його перевага – невелика вага (9 кг). Апарат нагрівається до робочої температури протягом 50 хвилин. Господаркам сподобається прилад можливістю швидкого консервування риби, овочів, м’яса та інших страв.

Інші автоклави з цієї лінійки відрізняються об’ємами та вагою. Комплектація резервуарів ідентична, тому при їх виборі рекомендується звертати увагу на місткість.

Автоклав для консервування: рейтинг електричних моделей

Наступна модель – електричний автоклав «А100 electro» з водяним охолодженням.

C:\Users\Юля\Desktop\Screenshot_3.png

Резервуар виготовлений з харчової нержавіючої сталі – Aisi 304. Великий об’єм бака дозволяє виготовляти за один раз велику кількість консервованої продукції.

C:\Users\Юля\Desktop\Screenshot_4.png

Такі особливості сподобаються всім домогосподаркам. Автоклав звільняє час для більш важливих справ.

Рейтинг газових автоклавів

Список кращих продовжує варіант з зовнішнім підігрівом – «ЧЕ-8». Це найдешевша модель зі всієї пред’явленої лінійки. Вона виготовляється з чорної сталі, має товщу стінок – 2 мм, а днища – 3 мм. Нагрівання до робочої температури здійснюється впродовж 50 хвилин.

C:\Users\Юля\Desktop\Screenshot_5.png

Газовий автоклав «А8» – ще один варіант, на який рекомендовано звернути увагу. Резервуар виготовляється з харчової нержавіючої сталі – Aisi 304.

Використання бака здійснюється шляхом підігріву на відкритому вогні. Його перевага – вага (8 кг). Варіанти з цієї лінійки відрізняються один від одного об’ємом, масою та параметрами. Товщина днища розрахована на установку апарату на будь-яку поверхню газової плити.

На що звернути увагу при купівлі газового автоклава?

При купівлі газового автоклава слід звернути увагу на його технічні характеристики та допоміжний функціонал, який зможе полегшити роботу господині.

  1. З якого матеріалу має бути виготовлений? Автоклави виробляються з 2 видів матеріалів: нержавіючої сталі та чорного металу. Резервуари першого типу не піддаються корозії, завдяки чому стали довговічними. Їх мінімальний строк служби – 50 років. Нержавіючі ємності відрізняються легкою вагою та привабливістю. Баки з чорного металу характеризуються багатофункціональністю і можливістю ржавіти – це впливає на їхній строк експлуатації.

  2. Автоклав з використанням тиску чи касетний? Перший вид потребує накачування повітря. Тиск контролюється манометром. Касетні резервуари відрізняються складанням банок у спеціальні касети. Така особливість дозволяє кришкам триматися.

  3. Який об’єм ємності? Місткість резервуара вибирається з розрахунком потреб покупця. Її вимірюють півлітровими банками на одне завантажування.

  4. Яка ціна обладнання? Ціна залежить від функціональності, ємності та матеріалу виготовлення автоклаву. Тут вже покупець в залежності від характеристик товару та власних фінансових спроможностей вирішує, що йому краще підійде.

Купити автоклав «Домашній стандарт»

При виборі такого резервуара покупець оцінить його зручність для частого використання.

Виготовляють його з нержавіючої медичної сталі. Він вміщує до 12 півлітрових банок. Цього достатньо для домашніх заготовок навіть на велику родину.

Працює від зовнішнього джерела нагріву (будь-який тип плити — газова, електрична, індукційна).

Завершує список переваг моделі приємна ціна — в середньому по різних магазинах 4800 грн.

Купити газовий автоклав для домашнього консервування

Газові місткості мають високий рейтинг серед споживачів. Така особливість дає можливість власникам використовувати різний вид підігріву. За допомогою спеціальних датчиків регулюється тиск та температура на пристрої. Повітря стравлюється через вбудований кран. Консервування відбувається безпечним шляхом.

З цим приладом ви відчуєте позитивні сторони приготування домашніх консервів.

  1. Мобільність.

  2. Прості конструктивні особливості.

  3. Доступні ціни.

Ціна автоклаву

Виробник виготовляє газові пристрої по різній вартості. Покупці можуть знайти як недорогу модель, так і за вищою ціною, яка залежить від матеріалів його виготовлення, комплектації та об’єму резервуара. Кожен покупець може вибрати варіант, який підходить для його потреб.

Які є відгуки про автоклави?

Автоклав «Юпітер» відгуки

Юля. Смачна домашня тушонка, економія часу при приготуванні на пару, невеликі витрати, пов’язані з відсутністю закупівлі притискних касет.

Автоклави: відгуки

Оксана. Про автоклав дізналася від сусідки та відразу придбала. Зручне обладнання для швидкого консервування. Завдяки йому у мене з’явився вільний час.

Автоклав «Домашній стандарт»: відгуки

Петро. Завдяки автоклаву «Домашній стандарт» швидко переробляємо м’ясо птиці. Тушковане м’ясо виходить дуже ніжним і ароматним. Дуже задоволені і я, й дружина.

«Домашній стандарт»: відгуки

Василь. Довго думав над придбанням автоклава й зупинив свій вибір на моделі «Домашній стандарт». Про покупку не пожалів жодного разу. Одні тільки переваги. Мінусів поки не побачив.