Навіть дотримання всіх правил гігієни не завжди може вберегти дитину від інфікування гельмінтозом. Доволі часто можна почути, що глисти — хвороба брудних рук. Але заразитися гельмінтами можна й від домашньої тварини або через інфіковані продукти.

Як зрозуміти, що у дитини глисти?

За різними підрахунками, майже 75% дітей шкільного віку хворіють на гельмінтоз. Зазвичай пік поширення захворюваності припадає на теплу пору року. Саме тому дбайливим батькам варто знати, як розпізнати хворобу в малюка, а також чим лікують гельмінтоз.

Найпопулярніші та найефективніші препарати, які застосовують для виведення глистів, можна знайти на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1. Перейшовши за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/protiv_glistov, вдасться ознайомитися з інструкцією до різних медикаментів, а також побачити, де продають потрібний засіб.

Підтвердити наявність гельмінтозу у дитини можна лише через лабораторні аналізи. Але запідозрити проблему реально за такими симптомами:

  • синці під очима;
  • блідість шкіри;
  • скрегіт зубами уві сні;
  • втрата ваги;
  • відсутність апетиту;
  • часті застуди;
  • закрепи;
  • свербіж в ділянці анального отвору.

До речі, якщо в помешканні є домашні тварини, то як мінімум 4 рази на рік дитині слід давати протиглисні препарати для профілактики гельмінтозу.

Найпопулярніші засоби від глистів

Протиглисні ліки розрізняються за формою випуску, складом, принципом дії. Який засіб вибрати для лікування дитини, напряму залежить від того, який тип паразитів потрапив в організм малюка.

Якщо хвороба викликана нематодами (круглими червами), слід застосовувати протинематодні засоби, такі як Пірантел, Вермокс чи Піперазину адипінат. Для виведення цестод (стьожкових червів) застосовують Празиквантел чи препарати на основі насіння гарбуза. Популярні й протигельмінтні засоби широкого спектра дії. Їх використовують, коли не встановлено тип черва чи в організмі виявлено паразитів різних видів. До таких ліків належать Ворміл, Гельмінтокс, Декаріс.

Перш ніж розпочинати лікування дитини за допомогою того чи іншого медикаменту від глистів, слід проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією до вибраного препарату. Деякі протигельмінтні мають протипоказання та побічні дії. Скористайтеся інформаційною системою Аптека 9-1-1, щоб підібрати найкращий засіб.