На 22 тижні вагітності матка продовжує зростати, а в ногах та спині жінка відчуває біль. Плід розвивається, набирає вагу та активно рухається. Які зміни характерні для 22 тижнів вагітності і що в цей час відбувається з плодом?

Зміни в жіночому організмі на 22 тижні

22 тиждень вагітності - це 5 місяців та 2 тижні вагітності, другий триместр. Попереду ще 18 тижнів вагітності, а значить більша частина терміну вже позаду. На 22-му тижні такі незручності, як ранкова нудота і слабкість, вже пройшли. Більшість жінок почувається бадьоро та енергійно, до них повертається апетит та сили. Вагітні продовжують набирати вагу, а матка продовжує зростати. На цьому терміні вона знаходиться 2 см над пупком, і лікар може легко її промацати. Живіт уже можна побачити і неозброєним поглядом.

Основними симптомами вагітності на 22 тижні можна назвати:

- печія та розлад травлення;

- почуття голоду;

- запори та геморой;

- варикозне розширення вен;

- судоми ніг;

- біль у спині;

- розтяжки на шкірі;

- виступаючий пупок.

Кожній жінці на цьому терміні важливо знати, що сутички Брекстона-Хікса - це неправдиві сутички, вони не говорять про початок пологів. Хибні сутички відрізняються від цим такими особливостями:

- вони нерегулярні та їх інтенсивність не збільшується;

- продовжуються менше хвилини і не подовжуються;

- можуть припинитися, якщо зміните діяльність, наприклад, приляжете;

- біль не посилюється.

На цьому терміні рівень гормонів продовжує змінюватися, тому жінки відчувають перепади настрою, зміни потягу до їжі. Перепади гормонів можуть призвести до посилення сексуального потягу. На цьому етапі багато жінок відчувають тривогу та страх. Це з переживаннями з приводу розвитку та здоров'я плоду, майбутніх пологів та інших змін.

Щоб позбавитися неприємних відчуттів і подбати про своє психічне здоров'я, поговоріть із лікарем.

На цей час більшість вагітних вже пройшли генетичне тестування, але на 22 тижні можна також зробити аналіз на фетальний фібронектин. Кількість фібронектину в оболонках, що оточують дитину, дозволяє оцінити ризик передчасних пологів. Якщо цього білка в оболонках немає, ризик передчасних пологів удвічі вищий.

Щоб зберегти спокій, зробіть так:

- запишиться на курси з підготовки до пологів;

- заплануйте сімейний відпочинок (до пологів);

- подумайте про перші дні після пологів; заплануйте покупки для дитячої.

Всі ці заходи допоможуть позбутися тривоги і зберегти спокій, а також допоможуть підготуватися до майбутніх подій.