Дисковий поворотний затвор, вона ж засувка дискова типу Батерфляй
– один із найпоширеніших видів трубопровідної арматури. Простота його конструкції та легкість монтажу та заміни на трубопроводі дозволила затворам стати однією з найбільш затребуваних позицій у різних галузях промисловості. У статті ми розповімо, як відбувається заміна ущільнень на дисковій засувці.
Особливості засувки дискової
Перш за все це найзатребуваніший тип запірної арматури. Така популярність затворів невипадкова, і походить в основному від дуже простої та економічної конструкції. Звичайний затвор дисковий складається з невеликої кількості частин, що дозволяє легко їх ремонтувати, і замінювати частини, що вийшли з ладу.
Основних компонентів затвора небагато:
- Поворотний вал (шпиндель);
- Корпус;
- Поворотний диск;
- Ущільнювачі.
Ущільнення на дискових затворах можна розділити на дві групи:
Перша виконує основну робочу функцію і включає ущільнення, які забезпечують відсутність зазорів між поворотним диском і корпусом в закритому положенні. Їх правильно називати ущільнення сідла.
До другої групи відносяться деталі, що герметизують управляючий привід - манжети і кільця ущільнювача штока (шпинделя). Вони ж – ущільнення сальника.
Заміна ущільнень на дисковому затворі
З часом ущільнення на дисковому затворі під впливом робочого середовища зношуються і втрачають еластичність, в результаті з'являються перепустки та витоку. Для відновлення герметичності необхідно замінити ущільнення.
Правила заміни ущільнень штока (шпинделя) засувки Батерфляй
Перш за все , кожна заміна починається з основного
- слід переконатися, що у трубопроводі немає тиску!
Далі порядок дій наступний:
- Зняти привід, що управляє;
- Очистити настановне місце штока від забруднень;
- Зняти стопорне кільце або затискну втулку (залежно від моделі);
- Витягти з корпусу розпірну ущільнення, використовуючи спеціальний інструмент;
- Очистити втулки, шток та посадкове місце ущільнень у корпусі та перевірити їх на наявність корозії, задирок та інших ушкоджень, при виявленні дефектів – усунути їх;
- Змастити нове ущільнення нейтральним мастилом і акуратно встановити на місце за допомогою спеціальної оправки (викрутка або інший гострий інструмент можуть пошкодити ущільнення);
- Встановити втулки та стопорне кільце;
- Перевірити ущільнення на герметичність, за потреби підтягнути затискну втулку (на моделях з регулюванням).
Для заміни ущільнення сідла дискової засувки Батерфляй встановлених на трубопроводі, знадобиться демонтаж дискового затвора та його повне розбирання.
Послідовність дій у більшості моделей така:
- Після демонтажу очистити дисковий затвор від усіх забруднень;
- Видалити заглушки, зняти стопорні кільця або затискні втулки (залежно від моделі);
- Вибити штифти, що фіксують диск на штоку (якщо є);
- Витягти з корпусу шток (шпиндель), втулки, манжети та підшипники ковзання, на моделях з двома штоками спочатку знімається верхній, потім нижній (у деяких випадках може знадобитися спеціальний інструмент):
- Вийняти диск із корпусу;
- Залежно від виконання зняти ущільнення з диска або з паза в корпусі, для моделей із цільною манжетою витягти манжету;
- Очистити деталі, перевірити їх на зношування та наявність пошкоджень, задирок і гострих крайок, при виявленні дефектів – усунути їх або замінити пошкоджені деталі;
- Встановити нове ущільнення корпусу, при встановленні манжети потрібно точне поєднання отворів під шток у корпусі та манжеті;
- Змастити нейтральним мастилом посадкове місце диска та встановити диск у корпус;
- Змастити та встановити в корпус підшипники ковзання та штоки;
- Вставити штифти, що фіксують диск на штоку (якщо є);
- Акуратно встановити ущільнення, попередньо змастивши їх нейтральним мастилом;
- Встановити втулки, стопорні кільця та заглушки;
- Видалити надлишки мастила з деталей;
- Здійснити перевірку на герметичність.
Деякі моделі дискових затворів можуть мати конструктивні особливості, тому перед початком робіт слід ознайомитись з інструкцією та рекомендаціями виробника.
Рекомендації щодо технічного обслуговування засувок, за для довшого терміну експлуатації всіх типів запірної арматури
З періодичністю раз на місяць виконати повний цикл, відкрити/закрити, для очищення поверхонь, що труться, від невеликого шару накипу або шламу.
Шток засувок із висувним шпинделем тримати змащеним.
З періодичністю раз на тиждень перевіряти герметичність сальникового ущільнення штока та при необхідності виконати його підтяжку чи заміну. Не допускається заміна сальника на трубопроводі, що знаходиться під тиском.
Затвор засувки під час експлуатації не повинен перебувати у проміжному положенні. Допускається або повністю відкрите або повністю закрите положення затвора.
В разі виникнення додаткових питань, Ви можете звернутися та проконсультуватися у наших спеціалістів компанії СМО Україна за контактами ВАЖЛИВО!
Наша компанія забезпечує гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування всіх засувок бренду СМО VALVES , а також радо проконсультує вас , у разі будь яких питань по підбору, монтажу, та експлуатації запірної трубопровідної арматури.
Памятайте!!!
Від якісного пібдору засувок - залежить якісна робота вашого обладнання.
Довіряйтесь лише спеціалістам !