Рекуператор – це пристрій, призначений для створення комфортного мікроклімату в приміщенні за рахунок обміну повітряних мас. Особливість цієї техніки у тому, що вона одночасно прибирає з кімнати повітря і проводить свіже, але без втрати тепла. Це стало можливим завдяки процесу рекуперації. Замовити в інтернет-магазині
Принцип роботи рекуператора
Всередині рекуператора знаходиться теплообмінник. Він має дві камери, які розмішені у безпосередній близькості одна до одної. Через них проходить припливне та витяжне повітря – і ці два потоки ніколи не змішуються. Коли пристрій видаляє повітря із приміщення, воно проходить через теплообмінник, віддаючи йому тепло. Після цього починає поступати повітря ззовні, забираючи тепло. Як результат – свіжі повітряні маси будуть мати кімнатну температуру, що не дає утворюватись протягам. Влітку ж пристрій дозволяє зберігати прохолоду за рахунок зниження температури припливного повітря.
Роботу рекуператора можна налаштувати так, щоб він працював постійно або періодично – все залежить від обраної моделі. Пристрій здатен також підтримувати комфортний рівень вологості, видаляючи її разом із витяжним повітрям. Які ще переваги має використання рекуператора:
- зниження витрат на кондиціювання та опалення;
- фільтрація припливного повітря;
- протидія протягам, немає необхідності відчиняти вікна на провітрювання;
- довгий строк служби;
- тиха робота, у тому числі - моделі із «нічним режимом»;
- простота обслуговування.
Рекуператори отримали широке використання у різних типах приміщень. Так, вони особливо затребувані там, де немає можливості провітрювати кімнату природнім шляхом. Якщо тут немає вікон або поряд знаходиться автомобільна дорога, використання рекуператора є єдиною можливістю організувати повітрообмін.
Виробники пропонують різні види рекуператорів – металеві, пластинчаті, целюлозні. Вони також відрізняються за напрямком руху повітряних мас. Кожен вид має свої переваги та особливості використання.
Як правильно підібрати рекуператор?
Результативність використання рекуператора залежить не тільки від якості самого пристрою. Сам вибір моделі впливає на те, чи буде мікроклімат в кімнаті комфортним. Тому, обираючи пристрій, звертайте увагу на його ККД, площу приміщення та рекомендації щодо витрат повітря для нього.
Ще один фактор впливу – процес монтажу рекуператора. Від цього напряму залежить ефективність та безпека роботи пристрою. Саме тому встановлювати рекуператор повинен тільки професіонал.
Також читати: Як вибрати рекуператор?