Мікрокредит – це простий та швидкий спосіб отримати необхідну позику до зарплати. Мікрокредити відрізняються від класичних кредитів у банківських установах тим, що потребують мінімум документів та як правило мають максимальний термін до 30 днів. Звісно, мікрокредити також відрізняються процентними ставками, які нараховуватимуться у разі, якщо клієнт не погасить кредит у встановлений термін.
Популярність мікрокредитів дуже легко пояснити. Кожен з нас напевно стикався з ситуацією, коли до зарплатні залишається кілька днів і є необхідність у додатковому фінансуванні. Звичайний банк не запропонує вам кредит на кілька днів, у той час, як установи МФО які представлені на сервісі ФінПром, нададуть вам таку послугу.
Більшість користувачів мережі Інтернет чули про величезні проценти від МФО та про те, як клієнти установ створювали для себе боргову пастку. Однак чи справді все настільки страшно?
На що варто звернути увагу обираючи МФО, та як не попастися на гачок шахраїв?
Слід почати з того, що мікрокредитування регулюється тими ж нормативно-правовими актами, що й звичайні кредити. У актуальних нормативно-правових актах законодавець врегулював питання кредитування. Проте, громадяни все ще стикаються з труднощами під час спроб погасити свої кредити в МФО, а деякі навіть стикаються з погрозами з боку колекторів.
Перш за все варто зазначити, що у випадку, якщо ви чітко керуєтеся договором, жодна МФО не створюватиме для вас дискомфорту. Навпаки, якщо ви чітко виплачуєте всі позики, установа буде пропонувати вам ще більш вигідні умови, адже таким чином ви станете її постійним клієнтом. Разом із тим, якщо ви вирішите не виплачувати кредит і порушите свої договірні зобов'язання, МФО може скористатися послугами колекторів.
Адвокат з питань, пов'язаних з кредитуванням, Василь Майоров. наголошує на тому, щоб потенційні клієнти МФО були дуже уважні до договорів та умов надання кредитування – "Важливий момент – у таких договорах із МФО термін кредитування максимум 30 днів, що дає право позичальнику заперечувати нарахування відсотків та неустойки після закінчення 30 днів. Саме на цій юридичній позиції і будується захист позичальника по мікрокредиту".
У випадку, якщо ви хочете стати клієнтом великої та відомої МФО, ви наврядчи зіткнетеся з труднощами. Річ у тому, що великі компанії, які надають мікрокредитування, завжди знаходяться в інформаційному просторі, і для них скандал є недоречним як з точки зору репутаційних ризиків, так і з боку взаємодії МФО з централізованою банківською системою. Разом з тим, такі МФО не часто пропонують вигідні процентні ставки, на відміну від компаній, про які раніше ви могли не чути. Але як відрізнити вигідну пропозицію від шахрайської схеми? Саме про це ми й поговоримо далі.
На що звернути увагу обираючи МФО?
Мікрокредитування – не тільки фінансовий інструмент, за допомогою якого ви можете “залатати діру” у бюджеті до зарплатні, але й потужний інструмент для інвестування. Іноді буває так, що перед вами з'являється ідея або можливість, яка в перспективі здатна принести вам чималий дохід. Однак для того щоб скористатися нею, вам необхідні кошти, які не були заплановані у місячному бюджеті. У такій ситуації вам на допомогу може прийти мікрокредитування.
Попри зручність мікрокредитування на ринку МФО України й досі достатньо компаній, які так чи інакше намагаються обдурити своїх клієнтів, змусивши їх платити величезні відсотки за кредити. Для того, щоб стати клієнтом порядної компанії та не потрапити на гачок шахраїв, вам достатньо буде наступних кроків:
-
Ознайомитися з документацією МФО та переконатися в тому, що діяльність компанії є законною та вона має всі відповідні ліцензії.
-
Уважно ознайомитися з умовами договору, процентними ставками та пільговим періодом.
-
Ознайомитися з відгуками клієнтів МФО для формування остаточної думки стосовно конкретної компанії.
Перш ніж підписувати договір з будь-якою МФО, слід переконатися в тому, що діяльність компанії є повністю законною і сама компанія оформлена відповідно до законодавства. Зробити це можна скориставшись відкритими джерелами. Наступним кроком, яким варто приділити увагу, є вивчення договору про мікрокредитування. Саме в цьому договорі знаходиться інформація про всі можливі наслідки несплати кредиту, процентні ставки та інші санкційні методи МФО. Ще одним важливим моментом, на який варто звернути увагу перед обранням МФО, є відгуки клієнтів. З них ви можете дізнатися більше про якість обслуговування та нарахування, які можуть бути приховані за термінологією договору.
Якщо ви шукаєте надійну МФО, якою плануєте скористатися незабаром, ми рекомендуємо приділити максимум уваги нормативному аспекту даного питання. Ретельно перечитайте договір та ознайомтеся з документацією МФО перед тим, як погоджуватися на онлайн-кредит. Такий підхід не тільки захистить вас від незаконних нарахувань, але й дозволить знайти сервіс, який ідеально підійде під ваші потреби стосовно мікрокредитування.