Кожного дня ми проводимо багато часу в інтернеті та неминуче стикаємося із великою кількістю непотрібної реклами, яка часом може дуже заважати пошуку справді необхідної інформації. З настанням епохи соцмереж та месенджерів здавалося, що проблема вирішилась сама собою, проте рекламодавці дуже швидко проникли буквально всюди, проблема завжди буде актуальною, як і сама реклама.

Чи варто терпіти незручності?

Чудове вирішення свого часу лежало на поверхні: не хочеш бачити рекламу - плати. Оформлення підписки надавало можливість уникнути набридливої та зазвичай однакової реклами під час користування певною програмою у смартфоні або під час перегляду відео на Youtube. Ні? Тоді ж будь ласкавий послухати про численні IT-курси, професію мрії, ігрові автомати на гроші, різноманітні ігри для смартфонів і таке інше.

Особливо терплячі користувачі можуть і довго не зважати на наявність реклами, сприймаючи її як неодмінний атрибут, але ж річ у тім, що вона створює ще й безліч незручностей:

  • Зниження швидкості роботи сайту та завантаження сторінок;
  • Автоматичне відкриття непотрібних сторінок;
  • Порушення сприйняття інформації через надмірність реклами.

Для старшого покоління користувачів інтернету реклама взагалі може становити небезпеку. Якщо ми виносимо за дужки рекламу товарів та послуг, то залишиться чимало реклами, за якою може ховатися небажане ПО або ж навіть шахраї.

З розвитком інтернет-технологій для рекламодавців відкрилися нові можливості поширення реклами та відчутно розширилися кордони впливу. Реклама гарантує велике охоплення аудиторії, а спеціальні інструменти надають вичерпну аналітику щодо її ефективності.

Дієві інструменти протидії рекламі

Сьогодні реклама еволюціонує з кожним роком, стаючи все винахідливішою. Мабуть, одним із найяскравіших прикладів останнім часом стара таргетована реклама із залученням інтернет-трекерів, які буквально відслідковують ваші дії в інтернеті, одразу ж пропонуючи за нагоди той чи інший товар. Проте один із перших видів реклами в інтернеті стала банерна реклама - від неї, на щастя, антидот знайшовся досить швидко.

Одними із найрозповсюдженіших засобів від реклами в інтернеті є плагіни та розширення. Це добре відомий AdBlock або AdGuard чи інші подібні до них програми, список яких незліченний. Їх головна перевага у тому, що вони є безкоштовними, проте іноді можуть сприймати за рекламу навіть деякі елементи сайтів, тож є ризик щось і пропустити. Втім, рішення просте - розширення легко вимикаються або розуміють конкретні виключення.

Зупинити потік реклами допоможе і ваш браузер. Достатньо лише вивчити його налаштування та відгородити себе від небажаного контенту. Це заодно допоможе прискорити його роботу. Те ж саме стосується і соціальних мереж. Наприклад, Facebook також дозволяє налаштувати персональні умови конфіденційності, що знизять кількість реклами. Якщо ж ви налаштовані рішуче, то для боротьби із рекламою існують спеціальні програми, що встановлюються безпосередньо на ваш комп’ютер або ж цю роль бере на себе антивірус.

Разом з тим реклама досі лишається рушієм торгівлі, а без неї не обходиться жоден інтернет сайт чи додаток. Повністю обмежити себе від реклами у вас навряд чи вийде, проте захиститися від набридливих банерів та спливаючих вікон, які хаотично спливають перед вашими очима, цілком можна.