Щороку в Україні зростає кількість об'єктів самочинного будівництва. Це і не дивно, адже згадану ситуацію провокує ціла низка різноманітних факторів. До їх переліку також входить відсутність якогось єдиного і сталого порядку взаємодії державної влади з органами місцевого самоуправління, особливо зараз мова про частину дозвільних процедур. Для того аби провести узаконення самочинного будівництва сьогодні необхідно оформити велику кількість документів та витратити багато свого часу і сил.

Про що важливо завжди пам'ятати?

Коли йдеться про таку категорію як самобуд, варто пам'ятати про те, що сюди відносять об'єкти нерухомості, які були збудовані без необхідного документу або ж зведення об'єктів відбувалося на земельних ділянках, які для цієї мети аж ніяк не відводилися. Хто б і щоб не говорив, а в обох випадках річ про суттєві правопорушення буд.норм з правилами.

Будь-які об'єкти нерухомості, котрі були зведені на тих чи інших земельних ділянках, повинні обов'язково супроводжуватися всіма необхідними дозвільними документами. В протилежному разі експлуатація таких будівель буде супроводжуватися тим, що власник повинен буде понести адміністративну відповідальність. Зараз ми говоримо не про штраф за самовільне будівництво, а й також говоримо і про виникнення проблем з тим аби підключити необхідні комунікації. Узаконення будь-якого будинку вважається тривалим по часу та поступовим процесом. Такий процес буде залежати від кількох факторів. Зокрема ми маємо на увазі:

  • конкретну самобудову;
  • рік зведення цієї самобудови;
  • призначення земельної ділянки, на якій зведено самобудову;
  • та ін.

Багато хто впевнений у тому, що якщо та чи інша особа здійснила самочинне будівництво, її можна рахувати власником такого будівництва. Проте це помилкове твердження. Власником людину можна буде вважати лише після узаконення. Тобто лише у тих ситуаціях, коли людина отримує на руки відповідний правовстановлюючий документ, підтверджуючий право власності на будинок, лише тоді вона буде законним власником.

Головні способи узаконити самобудову

Для того аби можна було нарешті узаконити будь-яку самобудову, спеціалісти радять не забувати про два головних способи такого процесу:

  • Перший із них являється загальним порядком. Власник самобудови після легалізації будинку нарешті отримує свідоцтво про право на власність.
  • Ну і другий відповідно – узаконення у судовому порядку. Завдяки винесенню позитивного рішення можна буде визнати ту чи іншу саму будову узаконеною та можна буде отримати право власності на неї.

Якщо ви хочете уникнути помилок з промахами в процесі легалізації самобудів, радимо вам в обов'язковому порядку залучити до діла кваліфікованих спеціалістів та професіоналів своєї справи. Наприклад, це можуть бути фахівці юридичної компанії «Приходько і Партнери». Спеціалісти компанії мають багаторічний досвід роботи у сфері узаконення самобудов. Тому при першій необхідності звертайтеся. Спеціалісти компанії допоможуть узаконити будівництво будинку без будь-яких серйозних проблем і витрат. Таку послугу тут здійснюють «під ключ».

Спеціалісти компанії «Приходько і Партнери» завжди готові надати професійні консультації клієнтам та запропонувати найбільш оперативний варіант вирішення будь-якої вашої ситуації. Тут надають послуги з легалізації самобудов як у столиці України, так і в області з іншими регіонами. А ще вас тут завжди залюбки готові проконсультувати стосовно ціни на легалізацію самобудови.

Якщо вам раптом потрібен буде такий спеціаліст як юрист з питань нерухомості, радимо звернутися за допомогою на юридичний маркетплейс Консультант. Тут працює безліч кваліфікованих спеціалістів, які завжди та повсякчас готові вам допомогти.