Все більше виробників прагнуть розширити сферу збуту, знайти нових партнерів, тому переходять на роботу онлайн. Масштабувати бізнес та зробити зручною співпрацю з оптовими покупцями допоможе розробка b2b порталу. Це спеціальний сайт, який дозволяє налагодити комунікацію з різними групами клієнтів для збільшення продаж. Фахівці веб агентства «Червоний Хамелеон» виділяють ознаки успішного продукту.

Чому для виробників важливе створення B2B-порталу

Українські виробники хочуть використовувати всі можливості для розвитку бізнесу та охоплення широкої аудиторії потенційних покупців. Навіть маючи власний інтернет-магазин бізнес потребує створення B2B-порталу. Це крупні платформи, де можна розмістити величезний асортимент товару, розділити його на групи відповідно до потреб клієнтів.

Використовуючи такий інструмент, вдасться відокремити роздрібну нішу торгівлі від оптової (яка складає левову частину прибутків). Підприємцям простіше виконувати звичайні робочі процеси: обробляти замовлення, автоматизувати документацію, взаємодіяти з партнерами. Для досягнення мети потрібно використовувати всі можливості заробітку в мережі. Що краще обрати для торгівлі в інтернеті (соцмережі чи власний сайт), можна дізнатися у статті.

За якими ознаками виявити якісну B2B-платформу

Самим створенням сайту чи повноцінної платформи для оптових продажів вирішити всі питання бізнесу не вдасться. Власнику ресурсу потрібно докласти зусиль для його просування. Говорити про успішність платформи можна, коли вона має такі ключові ознаки.

  • Залучення користувачів. Якісна B2B-платформа демонструє часті відвідування, більшу тривалість перебування людини на сайті, збільшення транзакцій тощо. Таким чином за короткий час ресурс здатен залучити велику кількість клієнтів.

  • Обсяг транзакцій. Процвітаючий B2B-портал відчуває значний обсяг транзакцій, наприклад, замовлення, запити цінових пропозицій, переговори щодо укладання контрактів тощо.

  • Збільшення доходів. Успішна B2B-платформа повинна отримувати дохід за допомогою різних засобів, до яких належить реклама, членські внески та ін. Підвищення прибутків свідчать про те, що портал успішно монетизував всі можливі пропозиції.

  • Покращена взаємодія з користувачами. Якщо відвідувачі вважають платформу інтуїтивно зрозумілою, легкою в навігації та ефективною для задоволення їхніх вимог, більше довіряють компанії та готові співпрацювати з нею.

  • Налагоджена співпраця з постачальниками. Якщо портал сприяє ефективній комунікації, допомагає створити взаємовигідне партнерство з постачальниками продукції. Наявність довгострокових ділових відносин і повторних транзакцій означає успіх B2B-платформи в полегшенні зв’язків.

  • Позитивні відгуки та високий рейтинг у своїй ніші стають вагомими показниками успішного B2B-порталу. Коли користувачі діляться своїм позитивним досвідом і рекомендують платформу іншим, це відображає задоволення послугами порталу.

Важливо зазначити, що конкретні показники успіху можуть відрізнятися залежно від характеру порталу B2B, його цільової аудиторії та цілей підприємства.