Кодування від алкоголізму - спеціальний комплекс заходів, спрямований на усунення нестримної тяги вживати спиртне залежною людиною.

Кодування може бути виконано різними способами. Усе залежить від фізіології пацієнта, його загального стану, наявності хронічних захворювань тощо. 

Кодування може мати різні терміни дії, водночас потрібно розуміти, що після їхнього впливу не є винятком рецидив, адже людина могла залишитися психологічно нестійкою, тому й не в силах чинити опір тязі до алкоголю. Дізнайтеся більше про можливості кодування від алкоголізму в Вінниці.

Якщо є сумніви, що вдасться після кодування не пити, фахівці відразу рекомендують розглядати комплексне лікування алкогольної залежності в реабілітаційному центрі. 

Підготовка до кодування та протипоказання

Перед кодуванням пацієнт розмовляє з лікарем, щоб лікар визначив стан хворого, призначив спосіб кодування і пояснив його суть пацієнту. Також хворому розповідається про наслідки для його здоров'я, якщо він, будучи закодованим, ризикне вжити алкоголь навіть у малих кількостях.

Далі за допомогою крапельниць очищається організм хворого від продуктів алкоголю. Така процедура називається детоксикацією. Також вона дає змогу людині, яка перебувала в тривалому запої, значно легше перенести абстинентний синдром. 

Після того, як буде виконана детоксикація, настає черга кодування, яке може бути:

  • медикаментозним - цей спосіб може бути реалізований за допомогою ін'єкції або підшивки. Якщо ін'єкція, ліки вводять за допомогою уколу під лопатку. У способу підшивкою, ліки перебувають у спеціальній капсулі, яка вшивається під шкіру пацієнта у важкодоступному для нього місці;

  • гіпнозом - під час цієї процедури пацієнт вводиться лікарем у стан трансу. Перебуваючи в ньому, хворий отримує установки на припинення вживання алкоголю в будь-яких його кількостях;

  • апаратним - цей спосіб реалізується впливом електричних імпульсів на певні ділянки головного мозку. У результаті такого впливу блокується тяга до спиртного. 

Існує низка протипоказань, за яких кодування заборонено:

  • захворювання серцево-судинної системи;

  • сильні судоми;

  • цироз печінки;

  • гепатит;

  • ниркова недостатність;

  • вагітність або годування груддю;

  • психічні розлади;

  • категорична відмова пацієнта кодуватися. 

Що буде, якщо випити після кодування?

Якщо людина вип'є спиртне будучи закодованою, наслідки можуть бути дуже плачевні, аж до смертельного результату. Смерть може настати настільки швидко, що навіть швидка допомога не встигне приїхати на виклик.

Якщо є відчуття, що можливий зрив під час дії кодування, краще його не виконувати. У такому разі рекомендується відвідати фахівців для вирощування мотивації у відмові від вживання алкоголю. До таких фахівців належать психологи та наркологи. 

Де роблять кодування від алкоголізму?

Медикаментозне кодування від алкоголізму можна виконати вдома або в клініці, все залежить від бажання хворого і його стану.

Гіпноз проводять тільки в клінічних умовах. Природно й апаратне кодування передбачає відвідування медичного закладу. 

Рекомендується кодування здійснювати саме в клініці, оскільки там є всі необхідні умови для виконання такої процедури, а також після неї пацієнт може деякий час перебувати під наглядом лікарів. 

Важливо розуміти, що кодування блокує фізичний потяг до спиртного і в багатьох випадках все тримається на страху перед вживанням під час його дії. Тобто, є реальна ймовірність того, що людина знову почне пити, коли мине термін кодування. Це пов'язано з тим, що не усунуто психологічну залежність, яка значно стійкіша, ніж фізична.

Щоб побороти психологічну залежність, необхідна допомога кваліфікованих фахівців, таких як психологів, психотерапевтів і наркологів.

Психологічна допомога надається в рамках комплексного лікування алкоголізму на базі реабілітаційного центру.

У курс комплексної терапії входять консультації хворого і його близьких лікарями, детоксикація організму хворого, реабілітація та ресоціалізація.

В основі всього цього курсу лікування алкоголізму Вінниця лежить визнана в багатьох країнах світу програма "12 кроків". За допомогою цієї методики вилікувалася величезна кількість людей у всьому світі. Вона визнана однією з найефективніших програм, після проходження якої пацієнти в переважній більшості виліковуються від алкоголізму.

Читайте також: Вплив алкоголізму на сім'ю і як із цим упоратися