Екстракорпоральне запліднення ЕКЗ – метод, який у всьому світі розглядається як один із найефективніших при збоях у роботі репродуктивної системи та діагнозі безпліддя. Слушним такий метод є, зокрема, для тих пар, в яких безплідний чоловік. Його переваги полягають у високих показниках успіху – близько 55-60% пацієнток вагітніють після першого ЕКЗ. Однак варто знати, що в деяких ситуаціях може знадобитися проведення кількох процедур у центрі штучного запліднення, щоби результат був позитивним. Багато залежить і від фахівців (репродуктологів та ембріологів), які виконують процедуру, і від самих пацієнтів та їх способу життя.

Все про ЕКЗ в провідній клініці ICSI читайте на сайті icsi.clinic!

Історія виникнення ЕКЗ

Штучне запліднення є досить юним способом. Вперше проведена процедура була у Великій Британії у 1977 році. В результаті ЕКО народилася Луїз Браун, яка є першою людиною, яка була зачата «у пробірці».

У СРСР така процедура з'явилася 1986 року. Проводилося екстракорпоральне запліднення у Москві, місцем проведення був Центр охорони здоров'я матері та дитини. 1986 року після такої процедури в Санкт-Петербурзі народився хлопчик на ім'я Кирило.

ЕКО запліднення було виконано після проведення низки масштабних досліджень у цій галузі. Дослідження проводилися з 1965 року, цього ж року створилася група раннього ембріогенезу, яку у майбутньому (1973 року) перетворили на лабораторію, яка займалася експериментальною ембріологією. За даними на 2010 рік, на планеті – близько 4 мільйонів дітей, зачатих у клініках ЕКЗ.

Метод екстракорпорального запліднення може знадобитися у різних ситуаціях.

Зокрема, за:

- чоловіче безпліддя;

- жіночої безплідності;

- бажанні пацієнтки завагітніти за відсутності партнера чи неможливості статевого акту.

За наявності збоїв у роботі репродуктивної системи одного чи обох партнерів призначається проведення ЕКЗ. Процедура може знадобитися і в тому випадку, якщо виявляється, що причина безплідності пари не виявлена, оскільки чоловік і жінка здорові. Причини, через які не виходить завагітніти, можуть поєднуватися, в такому випадку безпліддя є комбінованим.

Варто знати, що екстракорпоральне запліднення (штучне) ЕКЗ підходить для самотніх жінок та дівчат, оскільки технологія може передбачати донорство сперматозоїдів та яйцеклітин. Таким чином, жінка, яка не пов'язана путами шлюбу і не має партнера, також може стати матір'ю за допомогою проведення такої процедури.

У будь-якій ситуації не опинилися пацієнти, лікарі центру репродукції «Генезис» зможуть підібрати відповідне вирішення проблеми та проконтролюють вагітність жінки на кожному її етапі, що дозволить з'явитися на світ абсолютно здоровому малюкові. Важливо розуміти, що діти, народжені із застосуванням ЕКЗ, нічим не відрізняються від тих, що з'явилися на світ унаслідок природного зачаття. Це підтверджено великою кількістю досліджень у цій галузі.

Загальний опис технології

Виконання штучного запліднення можливе лише у клініці, за умов амбулаторії. Зробити ЕКО (екстракорпоральне запліднення) лікарі зможуть у такому порядку:

- одержання яйцеклітини (яйцеклітин);

- одержання сперматозоїдів;

- виконання запліднення у пробірці;

- культивування ембріона;

- перенесення ембріона до матки жінки.

Медичний центр ICSI оснащений усім необхідним обладнанням для проведення процедури на вищому рівні. Основна складність проведення ЕКЗ полягає у необхідності блокування відторгнення організмом жінки ембріона та зниження ризику викидня.

Факторів може бути багато, мета нашого центру полягає в усуненні кожного з них, будь він інфекційним, імунологічним або гормональним.

Головну складність часто становить не запліднення яйцеклітини та її підсадка в матку пацієнтки, а саме збереження вагітності та підтримка організму жінки. Пацієнтка, яка вдалася до штучного запліднення у клініці ICSI для настання вагітності, може розраховувати на постійне спостереження у професіоналів та грамотні рішення у тій чи іншій ситуації.

Для кожного етапу процедури існують певні стандарти, що регулюють проведення стимуляції яєчників, обстеження пацієнтки у центрі ЕКЗ перед виконанням запліднення тощо.

Чи буде ЕКО ефективним і який шанс успіху?

Існує кілька факторів, які впливають на ефективність ЕКЗ та ймовірність успішної вагітності:

- стан ембріона, який переноситиметься в порожнину матки (80% успіху);

- стан матки та те, наскільки вона готова прийняти ембріон (20% успіху).

Другий фактор є менш вивченим та передбачуваним. Незважаючи на те, що наука зробила крок далеко вперед, а ефективність процедури ЕКЗ істотно підвищилася, основний наголос зроблено на стан і якість ембріонів, які підсідають в матку пацієнтки.

Окрім іншого, стан ендометрію істотно впливає на виникнення вагітності та її успішний перебіг. Звичайно, ендометрій готується так, щоб ЕКО дало позитивні результати, проте після підсадження ембріона в матку визначити подальшу поведінку організму неможливо.