Ситуація на сході країни все ще залишається вкрай небезпечною. Постійні обстріли, руйнування інфраструктури, загроза життю та здоров’ю – це сувора реальність, з якою щоденно стикаються люди на прифронтових територіях. Війна продовжує ламати долі, змушуючи тисячі родин залишати свої домівки в пошуках безпеки та прихистку.
У відповідь на цю надзвичайну ситуацію в Україні створюються спеціальні шелтери – місця, які стають справжнім порятунком для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. Ці шелтери надають тимчасовий прихисток та психологічну підтримку жінкам і матерям з дітьми, які були змушені залишити все, що мали, заради порятунку своїх життів. Про мережу таких прихистків, читайте у цьому матеріалі.
Від початку повномасштабної війни організація “Елеос-Україна”, яка займається захистом прав жінок, розбудувала мережу соціальних закладів в різних регіонах. Це 5 шелтерів (прихистків), що знаходяться на Київщині та заході України. Шелтер (або прихисток) надає комплексну психосоціальну підтримку для жінок та жінок із дітьми із забезпеченням тимчасового проживання терміном до 6 місяців. А також програмою подолання наслідків пережитого насильства або травм війни.
Тут гарантують комфортні умови перебування та створюють умови для відновлення.
Такі прихистки розташовані у Івано-Франківській області, Чернівецькій та Київській області. Жінкам і їхнім дітям допомагає впоратись із викликами фаховий персонал - соціальні працівники та психологи.
Вони допоможуть влаштувати дітей у садочки та школи, відновити документи, оформити пільги, направлять до лікаря, організацій що безпосередньо займаються правовою допомогою та юридичним супроводом. Усі ці послуги надаються безоплатно.
За необхідності забезпечується евакуація до шелтеру! Водій евакуації допоможе виїхати з небезпечної території та доставить вас до прихистку.
Щоби потрапити до такого шелтеру, достатньо просто зателефонувати та попросити про допомогу. Якщо саме ви потребуєте підтримки та захисту, звертайтесь до цих прихистків за цими номерами. До будь-якого з цих шелтерів можна потрапити по самозверненню. Не зволікайте і бережіть життя!
Номер для звернень на Франківщині: 050 704 14 85
Номер для звернень На Буковині: 096 070 25 76
Номер для звернень На Буковині: 095 538 49 91
Номер для звернень на Київщині: 099 226 9013